З початку дії програм відновлення енергетичних спроможностей банки схвалили заявки на суму 3,6 млрд гривень, свідчить опитування 20 банків. Загальна ж сума заявок, поданих бізнесом з початку червня, становить близько 39,1 млрд грн. Лише минулого тижня 20 українських банків отримали заявки на отримання кредитів на енергетичні проєкти на суму 1,8 млрд грн. Йдеться як про кредити у межах державних програм підтримки, так і за власними програмами банків.
«Ми спостерігаємо попит на кредитні кошти за програмами відновлення енергетичних спроможностей як від бізнесу, так і від громадян. Загалом за усіма програмами фінансування відновлення та розбудови енергетики лише за минулий тиждень банки видали кредитів населенню на 17 мільйонів гривень, а бізнес отримав кредитів на суму 159 млн грн», - зазначила Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Пакет інструментів для громадян і бізнесу для подолання дефіциту електроенергії, який наразі пропонує держава, включає низку можливостей.
Розширена програма «Доступні кредити 5-7-9%» для бізнесу на купівлю та встановлення електрогенераційних установок на газу. Сума пільгового кредиту — до 150 млн гривень, строк кредитування — до 10 років. Програма «Доступні кредити 5-7-9%» також передбачає можливість для підприємців використати кредитні кошти на придбання сонячних та вітрових електростанцій, а також обладнання для накопичення електричної енергії.
Пільгове кредитування проектів з відновлення енергетичної інфраструктури, яке надають 19 найбільших банків України. Сума кредитів може становити до 25 млн євро. Термін кредиту — до 5–7 років.
Пільгове кредитування під 0% для домогосподарств на установку сонячних панелей з системами накопичення енергії та вітрових установок. Сума кредиту — до 480 тис. грн. Термін кредитування — 10 років. Держава повністю компенсує відсоткову ставку.
Розширена програма «Доступні кредити 5-7-9» для ОСББ та ЖБК на купівлю обладнання для генерації з альтернативних джерел енергії та установок для зберігання енергії. Сума кредиту — до 5 млн грн під 7% річних, термін — до 5 років. Програма працюватиме у комбінації із програмою «ГрінДІМ». ОСББ та ЖБК в рамках цієї програми зможуть отримати до 70% вартості проекту після його облаштування.
При цьому програми для домогосподарств, ОСББ та ЖБК стартували 20 липня.
Крім того, діють програми, які банки пропонують самостійно.
За інформацією Національного банку України, загалом статистика кредитування юросіб за минулий тиждень виглядає так:
Загалом на кінець липня валова вартість портфеля кредитів, наданих юрособам на розбудову енергопотужностей, склала 502 млн грн.
За попередньою інформацією, розпочато фінансування у 19 областях. А найбільше коштів виділили на побудову СЕС (загальна потужність 17 мВт) та газопоршневих когенераційних установок (13 мВт).
За інформацією опитаних банків, з 22 липня: