• In English
 • За участі Катерини Левченко пройшли засідання трьох підгруп Міжвідомчої робочої групи з питань протидії сексуальному насильству, пов’язаному зі збройною агресією росії проти України, та надання допомоги постраждалим
  Апарат Урядового уповноваженого з питань гендерної політики, опубліковано 22 лютого 2023 року о 17:24

  20-22 лютого 2023 року за участі Урядового уповноваженого з питань гендерної політики Катерини Левченко та представників Офісу Спеціальної представниці Генерального Секретаря ООН з питань запобігання сексуальному насильству в конфліктах, відбулися засідання трьох підгруп Міжвідомчої робочої групи з питань протидії сексуальному насильству, пов’язаному зі збройною агресією росії проти України, та надання допомоги постраждалим:

  - 20.02.2023 - «Посилення спроможності сектору безпеки та оборони з попередження СНПК»;

  - 21.02.2023 - «Репарації та компенсації»;

  - 22.02.2023 - «Надання комплексних послуг постраждалим».

  Під час засідань зазначених підгруп було розглянуто стан реалізації Імплементаційного Плану до Рамкової програми співробітництва між Урядом України та ООН щодо запобігання та протидії сексуальному насильству, пов'язаному з конфліктом, а також питання механізму моніторингу його виконання. Актуальними питаннями є локалізація зазначеного Плану та налагодження координації та комунікації з фахівцями на обласному рівні, системне включення представників та представниць інституцій сектору безпеки та оборони України до консультативно-дорадчих органів з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми, які створені і працюють при обласних адміністраціях, питання інструментів та механізмів врахування думок та інтересів постраждалих від сексуального насильства в процесах формування та реалізації політики, а також створення рамкової програми репарацій та компенсацій постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.

  Результати роботи підгруп будуть представлені під час участі офіційної делегації Уряду України в 67-ій сесії Комісії зі становища жінок, яка пройде з 6 по 17 березня 2023 року в м. Нью-Йорк (США), склад якої затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.02.2023 р. № 101-р.

  Нагадаємо, що Міжвідомча робоча група з питань протидії сексуальному насильству, пов’язаному зі збройною агресією росії проти України, та надання допомоги постраждалим створена 25 травня 2022 р. за рішенням Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків під головуванням Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної.