• In English
 • За результатами проведених І півріччі 2019 року аукціонів до місцевих бюджетів Одещини надійшло більше 16 млн гривень

  У І півріччі 2019 року Головне управління Держгеокадастру в Одеській області реалізувало на земельних торгах права оренди 196 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 4 218 гектарів.

  При стартовій ставці річної орендної плати на рівні 8% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок, середня ставка орендної плати по проданих лотах підвищена до 14,75% від нормативної грошової оцінки.

  За результатами проведених у першому півріччі аукціонів до місцевих бюджетів Одеської області надійшла річна орендна плата на загальну суму 16,89 млн гривень. При цьому, середня вартість оренди 1 га землі склала близько 4 тис. гривень.

  Найбільшу кількість прав оренди та площу земельних ділянок продано на території Ширяївського (56 ділянок загальною площею 1,75 тис. га) та Тарутинського (23 ділянки площею 378,79 га) районів Одеської області.

  Найвищі ставки орендної плати встановлено по земельних ділянках, розташованих на території Лиманського, Миколаївського, Кілійського, Овідіопольського, Балтського та Ізмаїльського районів Одещини.

  У порівнянні з аналогічним періодом 2018 року, який за результативністю аукціонів є рекордним, за шість місяців 2019 року площу проданих прав оренди земельних ділянок та обсяги надходжень від орендної плати за результатами торгів збільшено на 30%.

  Загалом кількісні показники реалізації повноважень щодо конкурентної передачі в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності на території Одеської області щороку збільшуються не менше ніж на третину.

  Довідково

  Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

  Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площ та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».