• In English
 • За понад півтора року війни в Україні вдалося повністю та частково відновити майже 850 об’єктів медзакладів, які пошкодила росія
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 07 грудня 2023 року о 11:19

  За понад півтора року повномасштабної війни росіяни цілеспрямовано та системно руйнують українські лікарні, поліклініки, амбулаторії, пологові та інші медзаклади, а також тероризують мирне населення. Ворог атакує та бомбардує українську медичну інфраструктуру, створюючи додаткове навантаження на систему охорони здоров’я.

  Попри це в Україні тривають роботи з відновлення медичних закладів, аби потрібна медична допомога була доступна кожному пацієнту. Зокрема, за понад 22 місяці війни у різних областях України було відновлено повністю та частково 847 об’єктів медзакладів: 441 об’єкт відновлено повністю та ще 406 – частково. Найбільше – у Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській, Чернігівській та Херсонській областях.

  Зазначимо, що на сьогодні одним із пріоритетів для держави лишається забезпечення українців якісними, доступними та необхідними медичними послугами. Саме тому МОЗ України разом із партнерами продовжуватиме працювати над відновленням української медичної інфраструктури, щоб лікарі могли повноцінно працювати та надавати потрібні медичні послуги пацієнтам.

  Також зазначимо, що від початку повномасштабної війни ворог пошкодив 1474 об’єкти медзакладів та ще 195 об’єктів зруйнував повністю (відновленню не підлягають). Найбільших втрат зазнала медична інфраструктура Харківської, Донецької, Дніпропетровської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Київської та Чернігівської областей.

  Ворог також пошкодив 103 автівки екстреної медичної допомоги, ще 253 автомобілі – знищив. 125 автівок «екстренки» було захоплено окупантами.

  Нагадаємо, нещодавно МОЗ повідомляло про відновлення пологового будинку на Чернігівщині, який постраждав від уламків російських ракет.