Понад 1000 днів минуло з дня повномасштабного вторгнення росії на територію України. За цей час ворог системно обстрілює українську цивільну інфраструктуру, зокрема й медичну. Однак, попри постійні атаки рф, Міністерство охорони здоров’я України разом із партнерами продовжують працювати над відновленням української медичної інфраструктури, щоби лікарі могли повноцінно працювати, а пацієнти мали доступ до потрібних медичних послуг.
Так, станом на кінець листопада 2024 року у різних областях України було відновлено повністю 565 об’єктів медзакладів, ще 370 об’єктів відновлені частково. Це медичні заклади на деокупованих територіях, а також ті, які зазнали незначних ушкоджень: вибиття вікон, знищення покрівлі, пошкодження фасаду тощо. Найбільше обʼєктів відновлено в Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях. Попри численні бомбардування росією нашої медичної інфраструктури Україна продовжує протистояти викликам повномасштабної війни та відбудовувати лікарні. Роботи з відновлення триватимуть й надалі.
Щоденно росіяни продовжують цілеспрямовано та системно руйнувати українські лікарні, поліклініки, амбулаторії, пологові та інші медзаклади, а також тероризувати мирне населення. Ворог атакує та бомбардує українську медичну інфраструктуру, створюючи додаткове навантаження на систему охорони здоров’я.
Зокрема, російські снаряди та ракети зруйнували вщент 289 обʼєктів медзакладів, які відновленню не підлягають. Ще 1 878 обʼєктів медзакладів пошкоджено. Найбільших втрат зазнали лікарні на Харківщині, Донеччині, Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Запоріжжі. Отримати вичерпну інформацію щодо ступеня руйнування медзакладів на тимчасово окупованих територіях наразі неможливо. Крім того, від початку війни росія пошкодила 235 автівок екстреної медичної допомоги, знищила 264 та захопила 125 автівок «екстренки».
Нагадаємо, на Чернігівщині відновлюють лікарню, значно пошкоджену росіянами ще на початку війни.