Щоденно, вже понад два роки повномасштабної війни, російська армія прицільно атакує українську цивільну інфраструктуру, зокрема, й медичну. Ворог обстрілює та бомбардує українські лікарні, поліклініки, пологові, а також тероризує мирні міста, тим самим порушуючи всі норми міжнародного цивільного права й конвенцій.
Так, за понад 30 місяців внаслідок атак ворога було пошкоджено 1657 обʼєктів медзакладів та ще 221 з них зруйнований повністю й відновленню не підлягає. Найбільших втрат зазнали заклади охорони здоровʼя Харківської, Донецької, Миколаївської, Київської, Чернігівської, Дніпропетровської, Херсонської та Запорізької областей. Отримати вичерпну інформацію щодо ступеня руйнування лікарень на тимчасово окупованих територіях зараз неможливо.
Крім того, ворог знищив 261 автівку екстреної медичної допомоги, ще 202 – пошкодив та 125 – захопив.
Попри системні обставини та навантаження на систему охорони здоровʼя в Україні ще з перших місяців повномасштабної війни тривають роботи з відновлення.
За понад два роки у різних регіонах України повністю та/або частково відновлено 886 об’єктів медзакладів. З них 533 об’єкти відновлені повністю та ще 353 – частково. Це медичні заклади на деокупованих територіях, а також ті, які зазнали невеликих ушкоджень: вибиття вікон, знищення покрівлі, пошкодження фасаду тощо. Найбільше обʼєктів відновлено у Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській та Чернігівській областях.
Держава продовжує пріоритетно відновлювати медичну інфраструктуру, щоби забезпечити безперешкодний доступ кожного українця до якісної та потрібної медичної допомоги. Тому, попри численні атаки російської армії, МОЗ разом із партнерами працює над відбудовою української медичної інфраструктури.
Нагадаємо, нещодавно МОЗ повідомляло про процес будівництва нового лікувального корпусу на базі Ірпінської міської центральної лікарні.