• In English
 • За підсумками півріччя сапери повернули до використання понад 156,6 тисячі гектарів сільськогосподарських земель, — Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 08 липня 2024 року о 08:34

  З початку року сапери обстежили понад 171,7 тис. га сільськогосподарських земель, запланованих до першочергового обстеження та розмінування. Більш ніж 156,6 тис. га вже повернули аграріям в господарське використання. Про це повідомила Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

  «Наші сапери взяли дуже добрий темп. Наприклад, на Херсонщині вже перевірили і повернули у використання аграріїв майже 60% сільгоспугідь, які ми запланували обстежити у цьому році. Загалом по Україні з початку року повернули в господарську експлуатацію більш ніж 156,6 тисячі гектарів земель. Завдяки цьому аграрії знову можуть виїжджати у поля, засівати угіддя, збирати урожай. А це робочі місця, такі потрібні зараз державі податки, це хліб, спечений із харківської пшениці, чи кавуни з херсонських полів», - сказала Юлія Свириденко.

  За даними обласних військових адміністрацій, планове обстеження сільгоспземель відбувалося у восьми регіонах країни. Найбільше земель сільгосппризначення обстежено з початку року в:

  • Херсонській області - 146,3 тис. га (в червні – 17,76 тис. га);
  • Харківській області - 11,3 тис. га (в червні – 4,55 тис. га);
  • Миколаївській області 8,3 тис. га (в червні – 1,67 тис. га).

  Як зазначила Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України, протягом півріччя Україна посилила спроможності у сфері гуманітарного розмінування.

  «Минулий рік ми починали, не маючи жодної машини для розмінування. На початок 2024-го мали 30 машин. У червні вже 82 машини для розмінування. Ми і надалі збільшуватимемо їх кількість. Адже вже маємо приклади локалізації виробництва іноземних зразків, має вітчизняні розробки, які після сертифікації будуть запущені у серійне виробництво. Щодо іншої техніки та обладнання для розмінування, вже сьогодні оператори купують техніку українського виробництва», - зазначила Юлія Свириденко.

  За її словами з початку року кількість сертифікованих операторів протимінної діяльності зросла більш ніж в півтора раза: на сьогодні сертифіковано вже 43 оператори. Ще 52 перебувають в процесі сертифікації.