• In English
 • За надання допомоги новонародженим немовлятам медичні заклади отримали понад 605 млн грн, - НСЗУ
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 24 вересня 2020 року о 11:15

  Майже 16 000 немовлят отримали неонатальну допомогу у квітні-серпніНаціональна служба здоров’я України законтрактувала 122 медзаклади на надання неонатальної допомоги новонародженим.

  Неонатальна допомога новонародженим є пріоритетною послугою в Програмі медичних гарантій цього року. При контрактуванні медичних закладів на надання неонатальної допомоги Національна служба здоров’я висунула підвищені вимоги до них. Цей вид медичної послуги оплачується за підвищеним тарифом. Зокрема, за надання такої допомоги новонародженим, які народились із вагою до 1500 г, встановлено найвищий тариф Програми медичних гарантій цього року.

  Допомога немовлятам у складних неонатальних випадках є безоплатною для родин, у яких народились такі дітки. Окрім того, за потреби, такі немовлята отримують і медичну реабілітацію, яку Національна служба здоров’я оплачує за окремим пакетом.

  Майже 16 000 немовлят отримали неонатальну допомогу у квітні-серпні. НСЗУ законтрактувала 122 медзаклади на надання неонатальної допомоги новонародженим. Серед них 21 перинатальний центр, 3 - центри матері і дитини, 24 пологові будинки, 23 обласні дитячі лікарні.

  За надання допомоги новонародженим НСЗУ заплатила медзакладам на сьогодні понад 605 млн грн. Медичний заклад, законтрактований на надання такої допомоги, отримує від НСЗУ кошти за підвищеним тарифом - від 29,6 тис. грн до 98,5 тис. грн.

  І до цих закладів НСЗУ висунула підвищені вимоги, щоб маленькі пацієнти гарантовано отримали увесь обсяг потрібної допомоги. У медичному закладі обов’язково має бути апарат ШВЛ, щонайменше по 3 закритих і відкритих інкубатори. Тариф покриває й послугу з перевезення маленького пацієнта виїзною неонаталогічною бригадою.

  До безоплатного пакета допомоги в складних неонатальних випадках включено: інтенсивна терапія новонароджених та подальше їх виходжування, цілодобовий лікарський та медсестринський догляд, респіраторна підтримка, парентеральне харчування, лабораторні та інструментальні дослідження, офтальмологічний та аудіологічний скринінг для вкрай недоношених немовлят та вакцинація, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень.

  Дороговартісні препарати для передчасно народжених дітей медзаклади отримують додатково централізовано за державними закупівлями. В тариф включено тільки ліки поза централізованими закупівлями, які входять у Національний перелік лікарських засобів та вартість витратних матеріалів.

  У Програмі медичних гарантій-2021 НСЗУ пропонує залишити неонатальну допомогу пріоритетним напрямком та збільшити тариф на її надання. Також пропонується ввести підвищувальний коефіцієнт за інтегрованість послуг для закладів, в яких можуть одночасно надавати медичну допомогу при пологах та медичну допомогу новонародженим у складних неонатальних випадках. Ті медичні заклади, які надаватимуть допомогу і при пологах, і неонатальну допомогу новонародженим, отримають більше коштів.

  Також у пропозиціях НСЗУ - запровадження підвищувального коефіцієнта за наявність у закладі виїзної неонатальної анестезіологічної бригади, яка забезпечує транспортування глибоко недоношених дітей. Медичний заклад отримуватиме більше коштів, якщо в ньому є така бригада.