• In English
 • За лікування пацієнтів з COVID-19 або з підозрою на нього Національна служба здоров’я виплатила вже понад 8 млрд грн
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 09 листопада 2020 року о 13:30

  Договір з НСЗУ на стаціонарне лікування пацієнтів з COVID-19 мають 429 медзакладів. У травні таких лікарень було 240. До лікування пацієнтів з коронавірусом у лікарнях залучені майже 44 тисячі медиків.

  За останні місяці рівень захворюваності на COVID-19 суттєво зріс. Зросло і навантаження на медичну систему. Впродовж жовтня виявили понад 180 тис. нових випадків захворювання, що вдвічі більше, ніж у вересні.

  НСЗУ продовжує укладати договори з медзакладами на стаціонарне лікування. Це лікарні, які входять у перелік визначених для госпіталізації та відповідають вимогам. Тобто мають фахівців і обладнання, щоб належно лікувати пацієнтів.

  Наразі договір з НСЗУ на стаціонарне лікування пацієнтів з COVID-19 мають 429 медзакладів. У травні таких лікарень було 240. З квітня за стаціонарне лікування пацієнтів з COVID-19 НСЗУ виплатила понад 4,5 млрд грн.

  До лікування пацієнтів з коронавірусом у лікарнях залучені майже 44 тисячі медиків. У визначених для госпіталізації медзакладах є 3 424 апарати ШВЛ. У жовті до апаратів ШВЛ були підключені 4 258 пацієнтів.

  До меддопомоги пацієнтам з коронавірусом залучені 25 центрів екстреної медичної допомоги. З квітня їм виплатили понад 3 млрд грн. 950 медзакладів, в яких є мобільні бригади, що виїжджають до людей з підозрою на COVID-19 і беруть зразки для тестування. За жовтень 1620 мобільних бригад здійснили понад 458 тис. відборів. За цю послугу з квітня НСЗУ виплатила понад 251 млн грн.

  НСЗУ виплатила понад 8 млрд грн за надання допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього.

  Лікування пацієнтів з COVID-19 у стаціонарі медзакладів - безоплатне. Також безоплатні ліки та медичні вироби. Крім того, за направленням лікаря мобільна бригада приїжджає до пацієнта та бере матеріал для тестування на коронавірус. І відвозить у лабораторію. Для пацієнта це теж безоплатно.

  Кількість пацієнтів госпіталізованих з COVID-19 у жовтні порівняно з вереснем зросла майже на  80%. У жовтні госпіталізували 51 082 пацієнтів. Ще понад 6 тисяч продовжили своє лікування, яке почали у вересні.

  Із загальної кількості пролікованих пацієнтів у жовтні 55% були підключені до джерела кисню; 9,5 тис. лікувалися у відділенні інтенсивної терапії; а понад 4 тис. пацієнтів були підключені до апарату ШВЛ.

  Найбільше пацієнтів з коронавірусом у жовтні госпіталізували у Києві - 5 615, а також у Харківській області - 3 629, Дніпропетровській - 3 625 та Львівській - 3 115.

  Частка госпіталізованих пацієнтів, які потребували допомоги в умовах інтенсивної терапії, залишається стабільною і становить приблизно 17%.

  Загалом за квітень-жовтень до медзакладів госпіталізували близько 130 тисяч  пацієнтів з коронавірусом, з яких 18% лікувалися в умовах інтенсивної терапії.

  Стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 у жовтні надавали 2 213 медичних команд. Середнє навантаження на одну медичну команду - майже 26 пацієнтів.  Для порівняння, у вересні це навантаження становило понад 16 пацієнтів на медичну команду. Тоді як рекомендоване навантаження складає 20 пацієнтів. І саме з такого показника розраховувались тарифи на оплату послуг лікарень, які надають допомогу пацієнтам з COVID-19.

  Проте, зважаючи на різний рівень навантаження у різних регіонах, за ініціативи НСЗУ з жовтня для оплати застосовують коригувальні коефіцієнти за завантаженість медичних команд. Якщо кількість пацієнтів у місяць перевищує 20 на одну команду, заклад отримує більше грошей.

  Наприклад, коефіцієнт за надання медичної допомоги понад шістдесяти (60) пацієнтам на команду в місяць складає 2,16. Тобто виплата такому закладу зростає в понад два рази. У жовтні таких закладів було 20. Найвище навантаження на Одеську інфекційну лікарню - 129 пацієнтів на 1 команду.

  Це означає, що одночасно 1 лікар під час своєї зміни надає допомогу майже ста пацієнтам. Таке навантаження на лікарів призводить до значної втоми та вигорання. Для убезпечення лікарів Національна служба здоров’я рекомендує розширювати кількість команд у лікарнях, які надають допомогу великій кількості пацієнтів. Крім того, збільшуючи кількість команд, заклад отримає більшу оплату за медичну допомогу.

  У листопаді заклади, у яких навантаження на 1 команду в жовтні складало більше ніж 20 пацієнтів, зможуть створити додаткові команди без анестезіологів. Таким чином пацієнту приділятимуть більше уваги, а лікар буде убезпечений від вигорання.