• In English
 • За координації Міненерго харківські енергетики отримали автокрани для ремонтних робіт
  Міністерство енергетики України, опубліковано 09 лютого 2024 року о 13:21

  За тісної координації Міненерго АТ «Харківобленерго» отримало важливу спецтехніку - автокрани вантажопідйомністю 18 тонн, закуплені за кошти Фонду підтримки енергетики України.

  «Харківська область - одна з тих, де щоденно ціллю атак ворога стають енергетичні об'єкти. Однак місцеві енергетики, попри всі ризики, продовжують відновлювальні роботи. І ця техніка допоможе їм бути ще більш ефективними», - зазначив Міністр енергетики України Герман Галущенко.

  Автокрани, отримані енергетиками, - незамінні для виконання монтажу опор ліній електропередачі та заміни високовольтних трансформаторів.

  Нагадаємо, у січні цього року харківські енергетики також отримали у межах роботи Фонду підтримки енергетики України десять одиниць спецтехніки висотою підйому 18, 23 і 34 метри. У лютому очікується ще декілька поставок.

  Фонд підтримки енергетики України створено навесні 2022 року за спільної ініціативи Міністра енергетики України Германа Галущенка і єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон. Оператором Фонду є Секретаріат Енергетичного Співтовариства.

  З початку повномасштабної збройної агресії росії проти України при Міненерго функціонує Робоча група з питань організації гуманітарної допомоги в енергетичній галузі, яка працює над запитами компаній паливно-енергетичного комплексу про придбання необхідного енергетичного устаткування, техніки, палива. Закупівлі обладнання здійснюються Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) за кошти Фонду відповідно до міжнародних стандартів прозорості.