• In English
 • За хірургічні операції у стаціонарі лікарні отримали від НСЗУ вже понад 7 млрд грн
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 11 листопада 2020 року о 11:43

  Заклади, що через скасування планових госпіталізацій не надаватимуть медичну допомогу, все одно отримуватимуть оплату за глобальним бюджетом.

  Через адаптивний карантин у “червоних” зонах заборонили планові госпіталізації. Також внаслідок різкого зростання рівня захворюваності на COVID-19, такі обмеження Міністерство охорони здоров'я запропонувало ввести на території всієї країни. Однак заклади, що через скасування планових госпіталізацій не надаватимуть медичну допомогу, все одно отримуватимуть оплату за глобальним бюджетом, згідно з договором.

  Попри скасування планових госпіталізацій, у лікарнях продовжать надавати медичну допомогу вагітним, роділлям та новонародженим, допомогу пацієнтам з онкологічними захворюваннями, паліативну допомогу, а також при інших невідкладних та термінових медичних заходах, якщо через їх перенесення існує значний ризик для життя або здоров’я. Наскільки значним є ризик для здоров'я у разі відкладення госпіталізації чи операції, визначає лікуючий лікар. Він же і видає направлення на послугу. Пацієнти, які потребують медичної допомоги, мають обов’язково її отримати.

  На пакет “Хірургічні операції у стаціонарних умовах” з НСЗУ підписали договори 844 лікарні, 4 з них – приватні. На сьогодні НСЗУ виплатила цим закладам за хірургічні послуги понад 7 млрд грн у квітні-жовтні.

  У межах пакета хірургічної допомоги для пацієнта безоплатно: проведення хірургічних операцій з анестезією, інструментальні та лабораторні обстеження, післяопераційний моніторинг, знеболення, цілодобовий лікарський та медсестринський догляд, медична реабілітація в гострому періоді, лікарські засоби з Національного переліку та харчування і перебування в стаціонарі.

  Крім того, пацієнт безоплатно може отримати ліки та медичні вироби, які лікарня отримує через централізовані закупівлі. Щоб отримати хірургічну допомогу безоплатно, пацієнту потрібне направлення лікаря, з яким укладена декларація, або лікуючого лікаря. У невідкладному стані пацієнт може звернутись до лікарні без направлення, або викликати «швидку» за номером 103.