• In English
 • За два роки повномасштабної війни росія пошкодила або зруйнувала в Україні 1736 об’єктів медзакладів
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 26 лютого 2024 року о 17:42

  Російська армія продовжує атакувати українську цивільну інфраструктуру, в тому числі й медичні заклади, тим самим створюючи додаткове навантаження на медичну систему України. Крім того, щоденно ворог обстрілює та бомбардує мирні міста та цивільне населення.

  Зокрема, за цей час росія пошкодила 1535 об’єктів медзакладів та ще 201 об’єкт зруйнувала повністю. Йдеться саме про українські амбулаторії, поліклініки, пологові, клініки тощо.

  Найбільше постраждали медзаклади Харківської, Донецької, Миколаївської, Київської, Чернігівської, Дніпропетровської, Херсонської та Запорізької областей. Отримати вичерпну інформацію щодо ступеня руйнування медзакладів на тимчасово окупованих територіях наразі неможливо.

  Також за два роки війни росія пошкодила 103 автівки екстреної медичної допомоги, знищила 258 та захопила 125 автівок «екстренки».

  Попри численні виклики, спричинені війною, та навантаження на медичну систему, в Україні тривають роботи з відновлення медичної інфраструктури. Адже на сьогодні пріоритетом для країни є забезпечення українців доступом до потрібних медичних послуг. Саме тому МОЗ разом із партнерами й надалі працюватимуть, аби постраждалі медзаклади були відновлені та змогли надавати медичну допомогу пацієнтам.

  Так, на кінець лютого 2024 року вдалося повністю відновити 508 об’єктів медзакладів, ще 360 — відбудовані частково або перебувають в процесі відновлення. Зазначимо, що в першу чергу йдеться про медзаклади на деокупованих територіях, а також ті, які зазнали невеликих ушкоджень, таких як вибиття вікон, знищення покрівлі, пошкодження фасаду тощо.

  Найбільше відновлених медзакладів — у Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській та Чернігівській областях.

  Нагадаємо, нещодавно було відновлено Міську лікарню №4 на Миколаївщині, двічі пошкоджену росіянами у перший рік повномасштабного вторгнення.