• In English
  • За два роки очікуються реформи військової освіти, - Міноборони
    Міністерство оборони України, опубліковано 09 липня 2019 року о 17:39

    Нинішній рік Міністр оборони України Степан Полторак оголосив роком активної фази реформи військової освіти. Про те, що передувало цій активній фазі і що включатиме сама реформа, розповів під час брифінгу в інформагентстві Міноборони АрміяInform заступник директора Департаменту військової освіти і науки, соціальної та гуманітарної політики МО України полковник Вадим Артамощенко.

    За словами полковника Вадима Артамощенка, торік фахівці Департаменту провели ґрунтовну роботу щодо аналізу сучасних підходів в освітній діяльності країн-членів НАТО. За результатами цього аналізу в Міністерстві оборони розроблений, затверджений та спільно з експертами держав-членів НАТО проходить реалізацію проєкт «Розвиток системи військової освіти та підготовки військових фахівців». Найближча мета цього проєкту, зазначив полковник Артамощенко, – зберегти все корисне чинної системи і якомога більше професіоналізувати освіту. Стратегічна ж мета передбачає створення системи військової освіти, яка забезпечить навчання та підготовку офіцерського, сержантського (старшинського) складу з метою набуття здобувачами нових освітніх і професійних компетентностей, операційної сумісності на основі стандартів, ухвалених у збройних силах держав-членів НАТО.

    Базові компоненти проєкту визначені за методологією програмно-проєктного менеджменту – DOTMLPFI: встановлені цілі, завдання, очікувані результати, виконавці, заходи співпраці з радниками країн-партнерів, часові показники та елементи, які проходитимуть апробацію.

    На нинішньому етапі виконавці цього проєкту вносять зміни до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про вищу освіту» та «Про наукову і науково-технічну діяльність». Зокрема, зміни передбачають не лише встановлення рівнів військової освіти (тактичний, оперативний, стратегічний), а й розширення повноважень Міністерства оборони щодо умов прийому на навчання до вищих військових навчальних закладів, нормативів чисельності осіб, які навчаються, на одну штатну посаду науково-педагогічного працівника, переліку спеціалізацій тощо.

    Полковник Вадим Артамощенко наголосив, що перехід військової освіти на нові стандарти планують завершити до 2021 року.