• In English
 • За 9 місяців Українське Дунайське пароплавство отримало 41,8 млн грн прибутку, - Владислав Криклій
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 18 листопада 2020 року о 16:34

  Попри пандемію та кризу, ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» продовжує розвиватися та досягати нових позитивних результатів діяльності. За 9 місяців цього року компанія отримала 41,8 млн грн прибутку проти 10,3 млн грн збитків за аналогічний період 2019-го.

  Чистий дохід підприємства від реалізації продукції у січні-вересні цього року склав 491,6 млн грн.

  «Ми завжди за ефективне використання державної власності та підприємств. Після заміни попереднього неефективного керівництва Українське Дунайське пароплавство вже котрий місяць поспіль доводить, що наші компанії можуть успішними, і там де є криза, там є завжди нові можливості для розвитку. За 9 місяців цього року УДП отримало майже 42 млн грн прибутку. І це на противагу понад 10 млн збитків, які підприємство мало за підсумками січня-вересня минулого року. Так тримати! Сподіваюсь, що до кінця року ця позитивна тенденція збережеться», - прокоментував результати діяльності УДП Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

  За 9 місяців EBITDA компанії склав 44,1 млн грн, а рентабельність за цим показником досягла +9%. Також УДП сплатило 25,9 млн грн внесків до державних цільових фондів і 30,6 млн грн податків до місцевих бюджетів та інших обов’язкових платежів.

  Протягом звітного періоду Українським Дунайським пароплавством було перевезено 983,8 тис. тонн вантажів, з них 824,1 тис. тонн – річкові перевезення. Пасажирські перевезення у цьому році флот УДП не здійснював.

  «У складних умовах, спричинених COVID-19 та введенням карантинних заходів, підприємство довело, що має правильний вектор розвитку та здатне генерувати значний прибуток. Наразі ми шукаємо всі можливі шляхи для збереження бiзнесу пароплавства та залучення критично необхідних додаткових інвестицій у розмірі до 200 млн доларів США, що будуть спрямовані на фінансування будівництва нового флоту для розвитку внутрiшнього водного транспорту України та закладення основи для фінансової спроможності підприємства на найближчі 10-15 років», – зазначив в.о. голови правління ПрАТ «УДП» Олексій Хомяков.

  Нагадаємо, що раніше Українське Дунайське пароплавство розпочало діджиталізацію підприємства. Відповідний меморандум про співпрацю з Vodafone Україна компанія уклала 4 листопада цього року. У рамках співробітництва сторони займатимуться впровадженням онлайн-моніторингу переміщення суден, забезпеченням об’єктів зв’язком на території України та у роумінгу, відслідковуванням вантажу, стану вмісту контейнерів, логуванням статусів тощо. Компанії також домовилися використовувати можливості Big Data аналітики для подальшого створення систем прогнозування ефективності та запобігання втрат.