• In English
 • За 11 місяців нинішнього року переможці земельних торгів сплатили до місцевих бюджетів Херсонщини понад 5,5 млн грн орендної плати

  Загалом від початку 2018 року сільгоспвиробники придбали на земельних аукціонах права оренди на 84 земельні ділянки загальною площею понад 3,8 тис. га і сплатили за них до місцевих бюджетів Херсонської області понад 5,5 млн грн, що майже на 2,7 млн грн більше від загальної стартової вартості оренди землі.

  Упродовж листопада нинішнього року на торгах, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області, аграрії придбали права оренди на 16 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею понад 565 га на території семи районів Херсонщини. Найбільше – 6 земельних масивів на 144 га для ведення товарного сільгоспвиробництва, були передані в оренду з торгів в Олешківському районі Херсонської області. У Новотроїцькому районі Херсонщини були реалізовані права оренди на 3 ділянки, їх загальна площа становить 263 гектари. Решта передані в оренду земельні ділянки розташовані у Білозерському (2), Великоолександрівському (2), Генічеському (1), Нижньосірогозькому (1) і Чаплинському (1) районах Херсонської області.

  Розмір орендної плати під час земельних торгів у листопаді в середньому зріс до 27,31 % від нормативної грошової оцінки земельних ділянок, а до місцевих бюджетів Херсонщини за перший рік користування землею надійшло понад 1,4 млн грн орендної плати. Це більш ніж на 1 млн грн перевищує стартовий розмір.

  Довідково

  Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

  Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площ та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».