• In English
 • З початку широкомасштабного вторгнення росії піротехніками ДСНС виявлено, вилучено і знешкоджено 134 тис. 895 вибухонебезпечних предметів
  Державна служба України з надзвичайних ситуацій, опубліковано 14 червня 2022 року о 13:11

  Протягом тижня (з 6 по 13 червня 2022 року) піротехнічними підрозділами ДСНС здійснено 861 залучення, виявлено, вилучено і знешкоджено 4 тис. 509 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 5 авіаційних бомб, обстежено територію площею 6 тис. 718 га.

  Всього з початку широкомасштабного військового вторгнення російської федерації на територію України здійснено 16 тис. 100 залучень, виявлено, вилучено і знешкоджено 134 тис. 895 вибухонебезпечних предметів та 601,7 кг вибухової речовини, у тому числі 1 тис. 988 авіаційних бомб, обстежено територію площею 38 тис. 659 га.

  Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

  Категорично забороняється:

  · торкатися підозрілого предмета або пересувати його;

  · заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

  · здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;

  · намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

  Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.