• In English
 • З початку року піротехніки ДСНС вилучили та знищили більше 31 тисячі вибухонебезпечних предметів
  Державна служба України з надзвичайних ситуацій, опубліковано 03 липня 2018 року о 09:54

  Піротехнічні підрозділи ДСНС щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів як часів минулих війн, так і сучасних боєприпасів. 

  Лише впродовж минулої доби здійснено 60 виїздів, під час яких виявлено 237 боєприпасів, у тому числі 2 авіаційні бомби.

  Найчастіше вибухонебезпечні предмети часів минулих війн знаходять громадяни. Дбаючи про власну безпеку, вони одразу ж викликають фахівців.

  Зокрема, 2 липня групою піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС в Івано-Франківській області було знищено чотири артснаряди часів Другої світової війни. Один снаряд був виявлений місцевими мешканцями в лісовому масиві у селі Клубівці Тисменицького району, а інші чотири - у лісовому масиві в селі Вільшаниця.

  Однак трапляється, що природна допитливість може неабияк нашкодити.

  Так, у Харкові медики рятують 16-річного хлопця, у руках якого розірвався боєприпас. Трагедія сталася 2 лютого у Костянтинівці Донецької області.

  За повідомленням правоохоронців, підліток приніс вибухонебезпечний предмет додому і почав розбирати. Як наслідок - травматична ампутація лівої кисті, осколкові поранення грудної клітки та ока.

  Тривають також і роботи з гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.

  Зокрема, на Луганщині впродовж 2 липня піротехнічними розрахунками ДСНС України перевірено 1,7 га місцевості, де було виявлено та вилучено 2 одиниці вибухонебезпечних предметів.

  У цей же день на Донеччині піротехнічні підрозділи обстежили на наявність вибухонебезпечних предметів 5,73 га території, де виявили 2 одиниці ВНП.

  Загалом з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 31 тис. 792 вибухонебезпечні предмети, у тому числі 407 авіаційних бомб.

  Тож з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами.

  Категорично забороняється:

  - торкатися підозрілого предмета або пересувати його;

  - заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

  - здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;

  - намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;

  - розбирати вибухонебезпечний предмет.

  Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також в жодному разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.