• In English
 • З початку року фахівці землевпорядної служби Херсонщини видали понад 102 тис. витягів із нормативної грошової оцінки земель сільгосппризначення

  Упродовж лютого цього року землевпорядники Херсонщини на підставі заяв, отриманих від фізичних та юридичних осіб, сільськогосподарських товариств та фермерських господарств, сформували 73 678 витягів із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, що у 2,6 раза більше, ніж минулого місяця.

  На Херсонщині громадяни надають перевагу зверненням он-лайн – у лютому їх надійшло 53166, і лише одна шоста – через центри надання адміністративних послуг. Зокрема, у Великолепетиському районі саме он-лайн було подано 99,7% звернень – понад 6 тисяч. Подібно виглядає пропорція в Іванівському та Каланчацькому районах Херсонської області – 97,4% та 94% відповідно.

  Загалом від початку 2019 року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області надали громадянам 102 098 витягів з нормативної грошової оцінки. Найбільше таких документів видано щодо ділянок, розташованих у Каховському (14 605), Чаплинському (13 476) та Новотроїцькому (11 114) районах Херсонської області.

  Довідково

  Нормативну грошову оцінку земельних ділянок здійснюють для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання.