• In English
 • З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 14 тисяч вибухонебезпечних предметів
  Державна служба України з надзвичайних ситуацій, опубліковано 28 квітня 2020 року о 09:44

  1. Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів, як часів минулих війн, так і сучасних боєприпасів.

  Так, з початку 2020 року, станом на 28 квітня, піротехніки Служби порятунку вже знищили 14 тис. 708 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 271 авіаційну бомбу.

  Нині кількість виявлених громадянами застарілих снарядів значно зросла, адже у цей період люди масово наводять лад на своїх земельних ділянках.

  Зокрема, на Житомирщині, 27 квітня група піротехнічних робіт знищила 6 вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Усі вони були виявлені під час земляних робіт мешканцями Попільнянського району. Напередодні ввечері до рятувальників зателефонував чоловік із села Лучин та повідомив, що викопав боєприпас на власній присадибній ділянці. Рятувальники, які прибули на місце події, ідентифікували його як мінометну міну калібром 82 мм. Ще одну ручну гранату та чотири різнокаліберні артилерійські снаряди знайшли фермери, коли обробляли свої поля у селах Турбівка та Квітневе.

  Цього ж дня у Миколаєві піротехніки знищили артснаряд калібром 100 мм часів Другої світової війни, який під час земляних робіт на території дачної ділянки садово-виноградного товариства “Голубий факел” виявив громадянин.

  На Закарпатті, прогулюючись околицями лісу між селами Дубриничі та Чорноголова, чоловік натрапив на артилерійський снаряд часів Другої світової війни, про що одразу повідомив за номером 101. Фахівці піротехнічних робіт, які прибули на місце події, вилучили боєприпас та обстежили прилеглу територію. Шляхом контрольованого підриву артснаряд було знищено на військовому полігоні.

  Крім того, тривають роботи з гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.

  Зокрема, на Донеччині  впродовж 27 квітня, піротехнічними розрахунками ДСНС України було перевірено 2,15 га місцевості, де виявлено та вилучено 27 одиниць ВНП.

  Водночас на Луганщині було перевірено 3,4 га місцевості, де виявлено, вилучено та згодом знищено 16 вибухонебезпечних предметів.

  Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

  Категорично забороняється:

  • торкатися підозрілого предмета або пересувати його;
  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
  • здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
  • намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
  • розбирати вибухонебезпечний предмет.

   Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером 101 або 102, а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.