• In English
 • З 28 березня поліція візьме виборчі дільниці під цілодобову охорону, – Олександр Фацевич
  Національна поліція України, опубліковано 27 березня 2019 року о 14:13

  З 28 березня поліція візьме виборчі дільниці під цілодобову охорону. Зараз поліція здійснює охорону всіх 199 окружних виборчих комісій, а також забезпечить супровід членів ДВК під час транспортування виборчої документації. Про це заступник Голови Національної поліції України повідомив сьогодні, 27 березня, під час відомчої відеоселекторної наради щодо подій, пов’язаних з виборами Президента України.

  Олександр Фацевич зазначив, що впродовж останньої доби до поліції надійшло 99 заяв та повідомлень, пов’язаних з виборчим процесом. З цієї кількості 11 повідомлень – внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

  Крім того, поліцейські склали 7 протоколів про адміністративні правопорушення за порушення у виборчій сфері.

  Олександр Фацевич повідомив, що станом на ранок виборчі бюлетені вже завезені до 73 окружних виборчих комісій. Крім того, зараз триває процес реєстрації закордонних короткострокових спостерігачів за виборчим процесом. Зараз на території держави зараз перебувають 2344 такі офіційні спостерігачі – як довгострокових, так і короткострокових.

  Водночас заступник глави Нацполіції акцентував увагу учасників наради на забезпеченні збереження виборчих бюлетенів під час їхнього транспортування з окружних до дільничних виборчих комісій. Процес передачі бюлетенів від ОВК до ТВК і далі – до ДВК розпочнеться 28 березня.

  «Завдання Національної поліції – забезпечити дотримання законності і збереження бюлетенів під час їх перевезення. Візьміть це питання на контроль», – наголосив Олександр Фацевич.

  Він зазначив, що наразі особовий склад переведений на посилений варіант несення служби. В регіонах збільшена кількість слідчо-оперативних груп, піших нарядів та автопатрулів. Правоохоронці фіксують правопорушення, зокрема – факти хуліганських дій, пов’язаних із пошкодженням майна, білбордів, приміщень, де знаходяться дільничні та окружні виборчі комісії.

  «Такі правопорушення є недопустимими. Ми розуміємо, що з 28 березня – з моменту завезення бюлетенів у дільничні виборчі комісії – вони будуть під цілодобовою охороною. Але завдання зараз – забезпечити недоторканність даних приміщень. Наблизьте наряди, вони повинні оперативно реагувати на всі події. Націльте особовий склад на цю роботу», – підкреслив Олександр Фацевич.

  Нагадаємо, Голова Національної поліції України Сергій Князєв повідомив про перехід відомства до основної фази забезпечення правопорядку під час виборчого процесу.