• In English
 • З 26 лютого на Івано-Франківщині діятиме червоний рівень епідемічної небезпеки
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 25 лютого 2021 року о 11:48

   З 26 лютого на Івано-Франківщині діятиме червоний рівень епідемічної небезпеки. Дане рішення ухвалено Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на  позачерговому засіданні, яке відбулося 23 лютого під головуванням Прем'єр-міністра та пов’язане із погіршенням епідситуації в Івано-Франківській області.

  Нагадаємо, про стан ситуації під час засідання Комісії доповіли заступник Міністра охорони здоров’я України - головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко та голова Івано-Франківської облдержадміністрації Андрій Бойчук.

  «Від початку року щотижнева кількість нових випадків захворювання на COVID-19 в Івано-Франківській області збільшилася у 6 разів та за останній тиждень приріст становить 30%», - повідомив Віктор Ляшко, додавши, що «в регіоні також найвищі показники захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, а встановлений епідпоріг перевищено вже сьогодні у 2 рази». Також тут найвищий коефіцієнт виявлення нових випадків серед загальної кількості протестованих досліджень - він тримається на рівні 27%. «Рівень госпіталізації протягом останнього тижня удвічі перевищує встановлений Кабінетом Міністрів показник: 60 осіб на 100 тис. населення. Окрім того, Івано-Франківська область залишається єдиною областю в Україні, де зайнятість ліжок з киснем перевищує 50%, навіть з урахуванням додатково розгорнутих ліжок», - сказав заступник Міністра, додавши, що також вже зайнято 82% реанімаційних ліжок, а майже в половині лікарень - на 100%.

  За результатами заслуханих доповідей та з урахуванням обговорення Держкомісія з питань ТЕБ та НС ухвалила рішення запровадити в Івано-Франківській області з 00 годин 00 хвилин 26 лютого червоний рівень епідемічної небезпеки відповідно до постанови № 104 від 17 лютого 2021 р. Голові Івано-Франківської облдержадміністрації необхідно вжити заходів для забезпечення дотримання протиепідемічних обмежувальних заходів.

  Комісія доручила Мінінфраструктури разом з МОЗ в одноденний строк  подати в установленому порядку Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо обмеження регулярних і нерегулярних пасажирських перевезень автомобільним транспортом загального користування, залізничним транспортом, а також посадки і висадки пасажирів під час виконання зазначених перевезень у регіонах, де встановлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

  Головам обласних та Київської міської держадміністрацій Держкомісія з питань ТЕБ та НС доручила: 

  - забезпечити посилений контроль за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених постановою КМУ від 9 грудня
  2020 р. № 1236 “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”;

  - забезпечити посилення протиепідемічних заходів у разі погіршення епідемічної ситуації щодо захворюваності на гострі респіраторні хвороби та грип, у тому числі COVID-19.

  - вжити невідкладних заходів до збільшення кількості ліжок у закладах охорони здоров’я для надання медичної допомоги хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, дооснащення таких закладів необхідним медичним обладнанням, забезпечення їх медичним персоналом, медикаментами, засобами для проведення дезінфекції та індивідуального захисту, централізованою подачею медичного кисню;

  - забезпечити розроблення оптимальних маршрутів транспортування пацієнтів до закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, та збір відомостей і оперативне інформування центрів екстреної медичної допомоги про наявність вільних місць у закладах охорони здоров’я, що надають медичну допомогу хворим на COVID-19.

  - забезпечити інформування населення та роз’яснення щодо запроваджених обмежувальних протиепідемічних заходів на території області за допомогою засобів масової інформації, офіційних веб-ресурсів органів місцевого самоврядування тощо.

  Також Держкомісія з питань ТЕБ та НС доручила голові Івано-Франківської облдержадміністрації забезпечити зупинення та переведення на дистанційну форму навчання учнів загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, середніх професійних та вищих навчальних закладів до стабілізації епідемічної ситуації на території регіону. Також необхідно посилити протиепідемічні заходи на об’єктах, що приймають відвідувачів, з урахуванням епідемічної та економічної доцільності. Крім того, доручено організувати контрольно-пропускні пункти на в’їздах-виїздах на території області. До роботи на таких пунктах мають бути залучені медичні працівники та інтерни для проведення температурного скринінгу та опитування осіб щодо наявності у них респіраторних симптомів, чергові бригади екстреної медичної допомоги, працівники Національної поліції та Державної служби з надзвичайних ситуацій. За наявності в особи симптомів гострих респіраторних хвороб, зокрема підвищеної температури тіла, необхідно організувати направлення таких осіб до закладів охорони здоров’я області для проведення диференційної діагностики.

  Відповідно до рішення Комісії, потрібно встановити разом з Національною поліцією, Національною гвардією особливий режим в’їзду на територію області шляхом становлення карантинних контрольно-пропускних пунктів, а також заборонити в’їзд громадянам, які їдуть з метою туризму.

  За рішенням Комісії, Закарпатській та Чернівецькій облдержадміністраціям за участю органів самоврядування доручено у разі перевищення в окремих адміністративно-територіальних одиницях ознак епідемічної небезпеки на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, вжити відповідних заходів реагування.