• In English
 • З 15 по 17 грудня проходитиме Глобальний саміт Партнерства «Відкритий Уряд»
  опубліковано 09 грудня 2021 року о 17:45

  З 15 по 17 грудня 2021 року у м. Сеулі (Республіка Корея) відбудеться найважливіша подія у сфері відкритого урядування – Глобальний саміт Партнерства «Відкритий Уряд». Його пріоритет – обговорення прогресу Партнерства за 10 років з часу його створення та визначення бачення майбутнього на наступні роки.

  У рамках Саміту заплановані онлайн-заходи, присвячені громадській участі, боротьбі з корупцією, інклюзивним цифровим інноваціям, зміцненню громадянського суспільства та ін.

  Україна є активною учасницею Партнерства всі 10 років. В рамках відповідної Ініціативи Уряд спільно з партнерами від громадського сектору реалізує важливі реформи відкритого урядування, які змінюють країну  (https://bit.ly/3oAeSrx). Тому Україна також візьме активну участь у Глобальному саміті.

  Під час офіційної церемонії відкриття Саміту, що розпочнеться 15 грудня 2021 р. о 12:00, його учасників привітає у тому числі Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

  Також під час відкриття Саміту буде оголошено переможців премії OGP Awards. Від України на цю нагороду номіновано систему Прозорро.Продажі за забезпечення відкритості та прозорості продажу та оренди публічних активів. Проект номінований в категорії Impact Award як такий, що змінює країну, підвищує якість життя в суспільстві та відкриває владу. Поряд з Україною в регіоні “Європа” за нагороду змагаються проекти 17 інших країн. Крім того, серед номінантів на нагороду за досягнення на локальному рівні – міста Вінниця та Хмельницький.

  Слідкувати за церемонією відкриття Саміту та нагородженням можна за посиланням: https://ogpsummit.org/program/view.

  Низка заходів відбудеться і напередодні відкриття Саміту. Зокрема, Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема долучиться до круглого столу з питань доброчесності та інновацій під час регіональної сесії «Східне партнерство – Західні Балкани», яка проходитиме 14 грудня 2021 року з 15:00 до 17:00.

  Регіональна сесія збере разом осіб, які приймають рішення, та спільноту відкритого урядування з країн Східного партнерства та Західних Балкан, щоб обговорити виклики у світі після COVID-19 та скласти дорожню карту для плану регіональних реформ. Посилання для реєстрації учасників: https://bit.ly/3oCqBFQ. Захід також буде транслюватись на YouТube-каналі: https://www.youtube.com/user/OpenGovPart.

  Крім того, 14 грудня 2021 року з 09.00 до 10.00 проходитиме «Діалог про громадські інновації для відкритого врядування в країнах Східного партнерства», який стосуватиметься ідей, як можна посилити процеси OGP в регіоні Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Грузія, Республіка Молдова та Україна) через громадські дії та мобілізацію нових груп стейкхолдерів на національному і місцевому рівнях.

  Модерований діалог відбуватиметься у форматі відкритого мікрофона. Посилання для реєстрації учасників: https://bit.ly/30dvQma.

  В Україні в межах Саміту також буде організований онлайн-захід «10 років OGP: український прорив», який відбудеться 15 грудня 2021 року з 15.30 до 18.30. Захід проходитиме у форматі «кафе знань», що дозволить презентувати та обговорити основні досягнення України на національному та місцевому рівнях, які втілено завдяки стандартам Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», а також відповісти на запитання:

  - які виклики на порядку денному?

  - як ми реагуємо на виклики?

  Захід буде проведено з використанням цифрової методики CivicLab, яку розроблено в рамках проекту Ради Європи «Зміцнення громадської участі в демократичному процесі прийняття рішень в Україні».

  Після презентацій успішних практик відбудеться нагородження переможців номінацій, ініційованих представниками громадського сектору з нагоди 10-річчя Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» в Україні.

  Посилання для реєстрації учасників: https://bit.ly/3dD5soW.


  З детальною програмою Саміту можна ознайомитись за посиланням: https://ogpsummit.org/program/list.

  Реєстрація на Саміт: https://ogpsummit.org/registration_en (зверніть увагу – на окремі заходи Саміту може знадобитися додаткова реєстрація).

  Детальніше про реалізацію Ініціативи в Україні – на Урядовому порталі та у мережі Фейсбук.