• In English
 • З 1 березня на території Чернівецької області діятиме червоний рівень епідемічної небезпеки, - рішення Комісії ТЕБ та НС
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 27 лютого 2021 року о 12:48

  З 1 березня 2021 р. на території Чернівецької області діятиме червоний рівень епідемічної небезпеки. Таке рішення прийняте на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 27 лютого.

  Як зазначив заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, в Чернівецькій області реєструється стійке погіршення епідеміологічної ситуації. Кількість нових випадків захворювання порівняно з початком року вже збільшилась у три рази.

  «За останній тиждень ріст захворюваності становить 31%.  Аналогічними темпами зростає і кількість нових госпіталізацій підтверджених і підозрілих випадків на COVID-19. Щотижнева кількість госпіталізованих до ковідних лікарень з початку року зросла у три рази. За останній тиждень рівень госпіталізації становить 40% зростання», - підкреслив він.

  Крім того,  в регіоні коефіцієнт виявлення нових випадків є одним із найвищих по країні. Також Чернівецька область залишається у трійці регіонів з найбільшою зайнятістю ліжок з киснем. Реанімаційні ліжка наразі зайняті на 55 %, а реанімаційні ліжка кожної 4 виділеної під COVID-19 лікарні регіону вже зайняті на 100%.

  Віктор Ляшко підкреслив, що тижневі темпи зростання пацієнтів в ковідних лікарнях пришвидшуються і щодня на 50-60% госпіталізують більше, ніж виписують.

  Він наголосив, що в Чернівецькій області протягом останніх трьох днів перевищені два встановлених постановою Кабінету Міністрів № 104 показники: рівень госпіталізації, коефіцієнт виявлення випадків інфікування.

  «Відповідно до вимог постанови в Комісії є всі підстави для того, щоб встановити «червоний» рівень епідемічної небезпеки в даній області», - підкреслив головний державний санітарний лікар.

  Своєю чергою Голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук підтвердив потребу запровадження червоної зони. Він зазначив, що регіональна комісія ТЕБ та НС вже запровадила жорсткі обмежувальні заходи в регіоні. Зокрема, не працюють всі установи освіти, а сімейні лікарні приймають і консультують пацієнтів без вихідних, також встановлений чіткий порядок, хто має здійснювати госпіталізацію.

  За результатами заслуханих доповідей та з урахуванням обговорення  Комісією ТЕБ та НС вирішено встановити з 00 години 00 хвилин 01 березня 2021 р. червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Чернівецької області.

  Відповідно до постанови № 104 від 17 лютого 2021 р. будуть застосовані  обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для зазначеного рівня епідемічної небезпеки.

  Також голові Чернівецької облдержадміністрації доручено вжити заходів щодо забезпечення дотримання відповідних обмежувальних протиепідемічних заходів.

  Нагадаємо, що з 26 лютого на Івано-Франківщині діє червоний рівень епідемічної небезпеки.