• In English
 • Юрій Власенко: Введення у дослідно-промислову експлуатацію першої черги ЦСВЯП – черговий крок до зміцнення українського ядерно-промислового комплексу
  Міністерство енергетики України, опубліковано 08 червня 2021 року о 20:06

  Перший заступник Міністра енергетики Юрій Власенко взяв участь у нараді щодо стану реалізації проекту Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива та розгляду Держатомрегулювання попереднього звіту з аналізу безпеки ЦСВЯП, підготовленого ДП НАЕК «Енергоатом» за результатами будівництва.

  У ході наради обговорили можливість прискорити процедуру розгляду та погодження матеріалів з аналізу безпеки, яка необхідна для надання окремого дозволу на дослідно-промислову експлуатацію першої черги ЦСВЯП, важливої частини ядерного комплексу України, неухильно дотримуючись при цьому вимог щодо забезпечення ядерної та радіаційної безпеки.

  Враховуючи значний обсяг матеріалів звіту, які актуалізовані з 2019 року, учасники наради вирішили розглянути можливість прийняття до розгляду актуалізованого звіту, за умови надання ДП НАЕК "Енергоатом" переліку частин та розділів, які будуть відкориговані за результатами випробувань до 1 серпня 2021 року. Розділи, які будуть включені до переліку, мають бути розглянуті регулятором після їх коригування та внесення відповідної інформації про випробування.

  «Введення в експлуатацію першої черги ЦСВЯП – це черговий крок до зміцнення вітчизняного ядерно-промислового комплексу та підвищення енергонезалежності України. Після повної реалізації проекту ЦСВЯП, Україна зможе відмовитися від необхідності відправляти відпрацьоване ядерне паливо до Росії, що дасть можливість заощаджувати близько 200 млн доларів щороку», - наголосив Юрій Власенко.