• In English
 • Юрій Щиголь: Кіберпростір — це середовище, у якому неможливо захищатися самостійно. Безпека — це відповідальність кожного

  Про питання захисту об’єктів критичної інфраструктури, готовності нашої держави до кібератак і пошуку балансу між віртуальним та реальним світом йшлося у інтерв’ю Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України підполковника Юрія Щиголя виданню «Український Тиждень».

  «Слід усвідомити, що безпека — це відповідальність кожного, тому в кожному відомстві має бути особа, яка опікується цими питаннями.

  Створення правил, які слід виконувати обов’язково та сповна, є одним із наших основних завдань. Впродовж останніх двох років ми почали реформувати всю систему з орієнтуванням на безпеку й на людей. Основними напрямами роботи є створення адекватної нормативної бази відповідно до сучасних вимог, забезпечення кадрового потенціалу, проведення міжнародних тренінгів», - наголосив Юрій Щиголь.

  Кіберпростір — це середовище, у якому неможливо захищатися самостійно.

  Щоб бути повноправними членами об’єднаного центру НАТО та співпрацювати з іншими організаціями, треба створити власну систему безпеки. Щоб нас сприймали як гідного партнера. Загрози для України насамперед надходять від нашого східного сусіда й інших країн з агресивною політикою в кіберпросторі.

  Важливий фактор — кіберпростір не має кордонів. Кібератаки були й будуть, і ніхто від них не застрахований, але мінімізувати шкоду, швидко відновитися й не втратити дані — одне з наших завдань. Коли ми чітко визначимо повноваження кожного, і кожен займатиметься своєю справою та забезпечуватиме надійний захист на власному рівні, тоді наша система працюватиме правильно. Ми до цього йдемо».