• In English
 • Юлія Свириденко: Впродовж наступних 7-ми днів дефіцит нафтопродуктів буде ліквідований
  Міністерство економіки України, опубліковано 29 квітня 2022 року о 19:45

  Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко:

  «На поточному тижні утворився тимчасовий відчутний дефіцит пального на АЗС в окремих регіонах України.

  Це відбулося внаслідок того, що протягом останніх трьох тижнів ворог завдавав нищівних ударів по паливній інфраструктурі України. Зокрема, знищений Кременчуцький нафтопереробний завод, який був основним виробником пального в Україні, а також низка великих нафтобаз операторів ринку зі значними запасами пального.

  Мета країни-агресора рф – зупинити економіку України через штучне створення дефіциту пального.

  Уряд з початку війни через Міненерго та Мінекономіки щоденно співпрацює з операторами ринку для забезпечення населення і підприємств нафтопродуктами.

  Впродовж наступних 7 днів дефіцит буде ліквідований, оскільки оператори мають законтрактовані обсязі на території Західної Європи. І зараз ми вирішуємо питання їх завезення на територію України.

  Дана ситуація призведе до незначного подорожчання нафтопродуктів – це пов’язано насамперед з більшою ціною логістики, через складні маршрути та використання кількох видів транспорту.

  Нагадуємо, що раніше були ухвалені рішення, що суттєво зменшили вплив на економіку різкого подорожчання нафтопродуктів на світових ринках. Зокрема ми скасували акциз та зменшили ПДВ з 20% до 7%».