• In English
 • Юлія Свириденко: Під час польсько-українського енергетичного форуму напрацювали практичні рішення з подолання кризи, що склалася на паливному ринку України
  Міністерство економіки України, опубліковано 09 травня 2022 року о 22:41

  Під час польсько-українського енергетичного форуму, що відбувся у Варшаві, українські та польські урядовці, представники бізнесу, а також логістичні підприємства і компанії, які керують паливною інфраструктурою, напрацювали практичні рішення щодо подолання кризи, що склалася на паливному ринку України.

  Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко повідомила про такі кроки:

  - Потенційну можливість долучення до Польського ресурсу нафтопродуктів із США, регіону Амстердам-Роттердам-Антверпен (АРА), німецьких, скандинавських і балтійських нафтопереробних заводів. Доставлятися пальне буде комбінованими видами транспорту через Польщу.

  - Технічні можливості для збільшення перевалки необхідних об’ємів. Вже є підтвердження від однієї з провідних польських компаній PERN SA щодо додаткових потужностей.

  - Синхронізацію графіків роботи АТ "Укрзалізниці" та польської PKP, які тепер в оперативному режимі можуть миттєво вирішувати проблемні питання.

  За словами Юлії Свириденко, ці рішення дозволять вже найближчим часом доставляти паливні ресурси швидше, що призведе до зменшення черг на українських АЗС.