• In English
 • Юлія Соколовська презентувала в ООН пріоритети Уряду у соціальній сфері
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 12 лютого 2020 року о 10:40

  Міністр соціальної політики Юлія Соколовська презентувала пріоритети Уряду у соціальній сфері під час виступу на засіданні 58-ої сесії Комісії ООН з питань соціального розвитку, яке пройшло цими днями у Нью-Йорку.

  Форум, участь у якому взяли делегати з-понад 190 країн-учасниць, присвячений 25-ій річниці Всесвітньої зустрічі щодо сталого розвитку до 2030 року. У центрі уваги учасників – розв’язання найгостріших сучасних соціальних проблем.

  «Основним пріоритетом у соціальній сфері на найближчі роки є боротьба з бідністю, соціальна інклюзія, рівноправ’я чоловіків та жінок, а також діджиталізація», - наголосила Юлія Соколовська під час свого виступу.

  За її словами, це саме ті завдання, які глобально закріплені ООН та які ми прагнемо досягти в Україні – 30 вересня минулого року відповідний указ підписав Президент України Володимир Зеленський.

  «У нас є два шляхи протидії сучасним викликам у соціальній сфері: просування прав людини, яке базуватиметься на політиці антидискримінації, рівних можливостей та доступності соціальних послуг, а також боротьбі з бідністю, яка полягає у підвищенні стандартів життя та збільшенні доходів населення», - підкреслила очільниця Мінсоцполітики.

  Юлія Соколовська акцентувала увагу на важливості підтримки відповідального батьківства - саме тому з 1 вересня 2018 року Мінсоцполітики забезпечило «пакунками малюка» 379 205 дітей, а для майже 8 тис. молодих батьків надано послугу «муніципальної няні».

  Крім того, запроваджено електронну трудову книжку, електронний кабінет Пенсійного фонду, а також пенсійний калькулятор. Якщо у 2017 році середній розмір пенсії в Україні становив 1828 грн=$68, то на 1 січня 2020 року цей показник становив уже 3083 грн=$123.

  Що стосується рівності прав чоловіків та жінок, то за 2019 рік Україна піднялася на 6 позицій у рейтингу GLOBAL GENDER GAP INDEX і зараз посідає 59 місце із 153 країн світу. Частка жінок в українській політиці також значно зросла: з 3,5% у 1991 році до 20,5% у Верховній Раді нинішнього скликання.

  «Ми активно працюємо над розвитком соціальних послуг і з введенням в дію у цьому році нового закону «Про соціальні послуги», посилюємо цей напрям. Ми запроваджуємо 17 базових соціальних послуг, посилимо доступність та інклюзивність для дітей, осіб з інвалідністю та людей похилого віку», - зазначила Міністр.

  Що стосується цифровізації, то уже скоро поряд із існуючими сервісами на зразок “Соціальна громада” та «єМалятко» в Україні запрацює електронний лікарняний, Е-пенсія та Е-social.


  Юлія Соколовська презентувала в ООН пріоритети Уряду у соціальній сфері