• In English
 • Юлія Підкоморна: Зменшення комунальної платіжки вдвічі – це реально
  Міністерство енергетики України, опубліковано 27 січня 2022 року о 17:03

  Державна програма з енергоефективності, яка діє в Україні, достатньо популярна серед українців, оскільки дає змогу доволі швидко «повернути» кошти, витрачені на термомодернізацію житла, зменшити суми у рахунках та отримати значно вищий рівень комфорту у власних оселях.

  Про це у своєму блозі «Мінус 50% у платіжці. Як енергоефективність дозволяє зменшувати витрати на комуналку і підвищувати комфорт в оселях» у одному з видань написала заступник Міністра енергетики Юлія Підкоморна.

  «Державна програма з енергоефективності – перевірений роками ефективний інструмент державної підтримки при впровадженні енергоефективних заходів в оселях. Програма надає співфінансування мешканцям будинків, які вирішили зробити термомодернізацію. Часто державна програма посилюється також місцевими програмами, що масштабує їхній ефект і значно зменшує інвестиції, які потрібно зробити самим мешканцям», – зазначає у своєму блозі Юлія Підкоморна.

  За 7 років Програмою скористалися близько 870 тисяч домогосподарств, які проінвестували в енергоефективні заходи й отримали державну компенсацію у майже 3,5 млрд гривень.

  «Загалом комплексна термомодернізація будинку (від встановлення побудинкових лічильників тепла і індивідуальних теплових пунктів до заміни дверей і вікон) здатна зменшити споживання енергії на 50% і навіть більше. А разом з цим – знизити витрати на опалення та гаряче водопостачання», – пише Юлія Підкоморна.

  Заступник Міністра навела приклад енергомодернізації житлового фонду Польщі, де за 20 років було проведено масштабну термомодернізацію житлового фонду. Вона також підкреслила, що розмір компенсації по кредитах в Україні з боку держави є більшим, ніж у Польщі.