• In English
 • Юлія Лапутіна зустрілася зі Спеціальним представником голови ОБСЄ з гендерних питань
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 16 вересня 2021 року о 17:21

  Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна провела робочу зустріч зі Спеціальним представником голови ОБСЄ з гендерних питань Ліліяною Паліхович.

  Також участь у зустрічі взяли заступник Міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Олексій Ілляшенко, Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг, старший радник ОБСЄ з гендерних питань Амарсанаа Дарісурен та заступник голови місії Посольства Швеції в Україні Катя Сальсбек.

  Під час спілкування Юлія Лапутіна розповіла, що Мінветеранів виступає співвиконавцем 20 заходів другого Національного Плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року».

  «В Україні з понад 400 тисяч учасників бойових дій, більше 19 тисяч – жінки, – зазначила Юлія Лапутіна. – Наразі досі існують певні проблеми у питаннях медичної допомоги жінкам-військовослужбовцям, і Мінветеранів продовжує працювати у напрямку вирішення цих питань. До речі, це стосується не тільки ветеранок. Ми усвідомлюємо, що необхідно змінювати систему медичної та психологічної підтримки захисників України в цілому».

  Також очільниця Мінветеранів підкреслила, що особливу увагу сьогодні Міністерство приділяє шанобливому ставленню до ветеранів та ветеранок і гідному вшануванню пам’яті загиблих воїнів в АТО/ООС.

  «Восьмий рік триває російська агресія, внаслідок якої ми втратили 4410 захисників, 19 з них – це жінки-військовослужбовці. Тому Міністерство також підтримує родини, дітей полеглих захисників та захисниць», – розповіла Юлія Лапутіна.

  Також Міністр поінформувала представників ОБСЄ та Посольства Швеції про ключові напрямки роботи Мінветеранів: розвиток політики щодо забезпечення прав ветеранів та ветеранок з подвійним статусом АТО/ВПО, програму переходу захисників та захисниць з військового до цивільного життя, створення Українського ветеранського фонду та Єдиного державного реєстру ветеранів війни.

  «Ми вдячні нашим іноземним партнерам за увагу до ветеранської політики та підтримку у сприянні її реалізації», – зазначила Міністра у справах ветеранів.

  Спеціальниий представник голови ОБСЄ з гендерних питань Ліліяна Паліхович подякувала Юлії Лапутіній та висловила сподівання на подальшу співпрацю у сфері відновлення та реінтеграції ветеранів.