• In English
 • Юлія Лапутіна зустрілася з представниками Світового Конгресу Українців
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 29 липня 2021 року о 09:14

  Відбулася зустріч Міністра у справах ветеранів України Юлії Лапутіної та команди Мінветеранів із представниками Світового Конгресу Українців (СКУ).

  Під час спілкування було обговорено основні напрями роботи Міністерства та варіанти розвитку міжнародного співробітництва з українськими громадами за кордоном.

  «Сьогодні та у найближчі роки основним пріоритетом держави є розвиток ветеранської політики. Тому ми напрацьовуємо інструменти, які дозволять фінансувати і підтримувати ветеранів, а також формувати політику ідентичності українців через учасників російсько-української війни», – зазначила Юлія Лапутіна.

  Очільниця Мінветеранів презентувала представникам СКУ стратегічні напрями для реалізації ветеранської політики.

  «Ми запропонували десять основних кроків для реалізації ветеранської політики. Серед них, зокрема, створення єдиного електронного реєстру ветеранів, за допомогою якого надалі будуть запровадженні інші електронні ветеранські сервіси. Також Мінветеранів запровадило програму «Захист, розвиток, добробут», яка сприяє ветеранським підприємницьким ініціативам. Зараз ми працюємо над створенням онлайн-платформи підтримки ветеранського бізнесу», – розповіла Юлія Лапутіна.

  Ще одним важливим напрямом, за словами Міністра у справах ветеранів, є створення «Українського ветеранського фонду» – державної установи, яка має на меті зробити прозорою міжнародну донорську допомогу захисникам України.

  Серед іншого під час зустрічі обговорили роботу Мінветеранів у напрямках медичної та психологічної реабілітації захисників України та членів їхніх родин, переходу ветеранів від військової кар’єри до цивільного життя і формування у суспільстві образу ветерана.

  «Завдання нашого Міністерства – допомогти зробити ветерана рушієм змін і реформ у державі та носієм українських цінностей у суспільстві», – підкреслила Юлія Лапутіна.

  Представники Світового Конгресу Українців зі свого боку зазначили, що співробітництво з Мінветеранів у всіх напрямках триває та буде потужно розвиватися.

  «У таких країнах, як Португалія, Франція, Італія, Іспанія, ветеранські громадські організації є елітою. І нам би хотілося бачити українських захисників серед еліти України. Тому ми почали налагоджувати співпрацю як з Міністерством, так і з ветеранськими громадськими організаціями», – сказав голова Спілки українців у Португалії Павло Садоха.

  Голова Конгресу Українців Естонії та Віце-президент Світового Конгресу Українців Віра Коник нагадала, що підтримка українських військових та ветеранів з боку діаспори триває з 2014 року.

  «У нас є напрацьовані напрями реабілітації ветеранів, позитивний досвід прийняття дітей захисників України та інші проєкти. Тож, будемо продовжувати роботу у цих напрямках, а також напрямах обміну досвідом між країнами», – запропонувала Віра Коник.

  Наприкінці зустрічі Юлія Лапутіна запросила представників Світового Конгресу Українців на ІV міжнародний волонтерський та ветеранський форум, який відбудеться в Києві 22 серпня у межах Всеукраїнського форуму «Україна 30».

  «Ми знаємо історію української діаспори. Це дуже потужна сила, яка розвиває українство по всьому світу. Впевнена, тільки разом ми можемо перемогти», – підсумувала Юлія Лапутіна.

  Довідково

  Світовий Конгрес Українців (СКУ) (англ. Ukrainian World Congress) – неприбуткова організація, позапартійне об'єднання, міжнародна координаційна надбудова над українськими громадськими організаціями в діаспорі. СКУ об'єднує 20 млн українців у 133 країнах світу. Метою об'єднання є допомога українському народові у його змаганнях за волю і державну незалежність та координація діяльності своїх членів.