• In English
 • Юлія Лапутіна: Я пишаюся тим, що вперше в історії України ветеранська «коробка» братиме участь у військовому параді
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 20 серпня 2021 року о 19:07

  Сьогодні Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна у Будинку Уряду провела зустріч з ініціативною групою захисників України, які братимуть участь у військовому параді 24 серпня з нагоди 30-ї річниці Незалежності України.

  «Я пишаюся тим, що вперше в історії України ветерани братимуть участь у військовому параді, і що саме ветеранська «коробка» відкриє марш Хрещатиком», - зазначила очільниця Мінветеранів на початку зустрічі.

  Під час спілкування з Юлією Лапутіною українськи воїни порушили низку найактуальніших ветеранських питань, зокрема – виділення землі та забезпечення житлом, ситуацію з соціальними гарантіями та пільгами, медико-психологічною реабілітацію захисників, програму переходу з військової служби до цивільного життя, тощо.

  Міністр наголосила, що сьогодні та у найближчі роки основним пріоритетом держави є розвиток ветеранської політики. Тому Мінветеранів напрацьовує інструменти, які дозволять фінансувати та підтримувати захисників України, а також забезпечувати їх самореалізацію.

  Вона поінформувала, що на урядовій нараді за участю Прем’єр-міністра, та керівництва Міністерства фінансів ухвалене рішення щодо дофінансування програми Мінветеранів із забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність суверенітет та територіальну цілісність України. Також Юлія Лапутіна наголосила, під час наради було отримано погодження в тому, що програму Мінветеранів, яка стосується соціальних гарантій для ветеранів, має бути дофінансовано цього року.

  «Ми чекаємо, коли Парламент розпочне свою роботу, і сподіваюсь, що вже у вересні всі наші напрацювання та ініціативи будуть розглянуті та ухвалені», - зазначила Міністр.

  Юлія Лапутіна також презентувала захисникам 10 основних стратегічних напрямів реалізації ветеранської політики.

  «Серед них, зокрема, створення єдиного електронного реєстру ветеранів, за допомогою якого надалі будуть запровадженні інші електронні ветеранські сервіси. Також Мінветеранів запровадило програму «Захист, розвиток, добробут», яка сприяє ветеранським підприємницьким ініціативам. Зараз ми працюємо над створенням онлайн-платформи підтримки ветеранського бізнесу», – поінформувала Міністр.

  Ще одним важливим напрямом, за словами Юлії Лапутіної, є створення дієвих механізмів залучення додаткових коштів для реалізації ветеранських програм, зокрема – завдяки новоствореній державній установі Український ветеранський фонд, яка запрацює з 2022 року. Це значно розширить можливості фінансування ветеранських програм, додасть прозорості всім процедурам.

  Серед іншого під час зустрічі обговорили й роботу Мінветеранів у напрямках медичної та психологічної реабілітації захисників України та членів їх сімей, переходу від військової кар’єри до цивільного життя і формування у суспільстві образу ветерана.

  «Наше головне завдання – допомогти ветерану стати рушієм змін і реформ у державі та носієм українських цінностей у суспільстві», – підкреслила Юлія Лапутіна.