• In English
 • Юлія Лапутіна: Вперше в бюджетну декларацію включено розділ «державна політика у справах ветеранів»
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 10 червня 2021 року о 14:00

  Розділ «державна політика у справах ветеранів» вперше включено в бюджетну декларацію. Про це Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна заявила під час зустрічі з представниками громадської спілки «Асоціація ветеранів Житомирщини».

  «Сьогоднішні ветерани - активні представники українського суспільства, які щодня розвивають історичну, ідеологічну складову і несуть ці цінності у свої громади. Кожен з них має мати гідний соціальний захист та гідні умови для реабілітації. Нинішнє фінансування цих напрямків є недостатнім. Проте ми розробили 10 пріоритетів і включили в бюджетну декларацію розділ «державна політика у справах ветеранів». Це важливі кроки до покращення державної політики підтримки ветеранів», - зазначила Міністр.

  Юлія Лапутіна також додала, що розуміє, що для цього потрібний час, але вже сьогодні багато зроблено у напрямку розширення спроможностей підтримки ветеранських проектів.

  «Саме для цього Мінветеранів ініціювало створення державного «Українського ветеранського фонду», створення якого дасть можливість залучати національні грантові програми та міжнародні грантові програми. І в цьому процесі нам потрібна підтримка громадянського суспільства. Ми шукаємо будь-які можливості та інструменти, залучення позабюджетних коштів», - зазначила Юлія Лапутіна.

  Вона також додала, що добре знає про проблему забезпечення захисників житлом, особливо ветеранів-переселенців.

  «Це важлива тема, яку потрібно відкрито обговорювати і спільно шукати шляхи вирішення проблеми. Наразі ми розпочинаємо переговори із великими забудовниками щодо будівництва житла для ветеранів. Багато з них є соціально відповідальними підприємцями, які готові долучатися і допомагати державі», - зазначила Міністр у справах ветеранів.

  Під час зустрічі з ветеранами, яка тривала кілька годин Міністр відповіла на запитання захисників та обговорили подальшу комунікацію ветеранських спільнот з Міністерством, територіальними органами відомства.