• In English
 • Юлія Лапутіна розповіла про програми підтримки ветеранського підприємництва та громадських організацій
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 29 жовтня 2022 року о 15:15

  Міністерство у справах ветеранів України продовжує роботу з підтримки ветеранського підприємництва. Крім цього, з 18 жовтня відкрито конкурс для фінансування громадських об’єднань, які надають послуги ветеранам.

  Про це під час включення до загальнонаціонального марафону новин у суботу, 29 жовтня, розповіла міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

  «Ми з Українським ветеранським фондом Мінветеранів продовжуємо підтримувати ветеранське підприємництво і громадські організації, які надають послуги ветеранам. Наразі Фондом розпочатий конкурс «#Варто + ГО», за яким громадські організації, які здійснюють менторську та соціальну підтримку, консультування і супровід ветеранів, членів їхніх родин та сімей загиблих Захисників і Захисниць, можуть отримати на свою діяльність від 500 тисяч до мільйона гривень», – сказала Юлія Лапутіна.

  Вона наголосила, що конкурс – абсолютно прозорий, а оцінювати заявки будуть незалежні експерти.

  «Фінансування можуть отримати об’єднання зі статусом юридичної особи, які зареєстровані відповідно до вимог законодавства не пізніше ніж за два роки до отримання фінансової підтримки та мають статус неприбуткової організації. Тобто, йдеться про організації, які вже зарекомендували себе. Наші Захисники і Захисниці потребують найвищої якості послуг, тому експерти надаватимуть перевагу саме таким організаціям», – наголосила Міністр.

  Також Юлія Лапутіна нагадала про проект Українського ветеранського фонду Мінветеранів з мікрофінансування ветеранського підприємництва. У його межах відшкодовуються витрати ветеранський бізнес у розмірі до 20 тисяч гривень, які були понесені після 24 лютого. На сьогодні кошти отримали 42 заявники – ветерани та члени їхніх сімей.  

  Програма діє до завершення воєнного стану. І відтепер, щоб скористатися цією можливістю, не потрібно додавати документ про статус внутрішньо-переміщеної особи. Достатньо мати ФОП та статус учасника бойових дій. Тобто всі ветерани, їхні родини та сім’ї загиблих Захисників і Захисниць можуть отримати 20 тисяч гривень як відшкодування на ведення власної справи.

  Більше про конкурс «#Варто + ГО»: https://veteranfund.com.ua/contests/varto_go/

  Більше про програму з мікрофінансування (20 тисяч від Українського ветеранського фонду Мінветеранів): https://veteranfund.com.ua/projects/20000-2/