• In English
 • Юлія Лапутіна розповіла про організацію відбору до національної збірної Invictus Games – 2023
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 01 грудня 2022 року о 10:10

  Всеукраїнські змагання з відбору кандидатів до складу національної збірної команди України для участі в Invictus Games – 2023 відбудуться у квітні 2023 року. А реєстрація та анкетування учасників розпочнеться вже у січні.

  Про це під час включення до інформаційного марафону національних телеканалів розповіла Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

  «Умови відбору будуть абсолютно прозорими, – наголосила Міністр. – Також ми враховуватимемо безпекову ситуацію в країні. Силові відомства подадуть свої кандидатури для відбіркових змагань серед військовослужбовців, які зазнали поранень і повернулись до військової служби. Крім цього, на сайті Мінветеранів буде проводитися анкетування серед ветеранів, які бажають взяти участь у відборі. Після цього будуть визначені Захисники і Захисниці, які братимуть участь у всеукраїнському відборі».

  Юлія Лапутіна розповіла, що днями відбулася зустріч команди Мінветеранів з представниками Львівської облдержадміністрації та Львівської міської ради, на якій область та місто розглядали як майбутнє місце проведення спортивного тестування.

  Також вже визначено головного тренера збірної. Це Олена Яновська – легкоатлетка, майстер спорту міжнародного класу, учасниця Олімпійських ігор 2016 року в Ріо-де-Жанейро, тренерка з легкої атлетики збірної команди України на Іграх Нескорених 2022 року, головний тренер збірної команди України на Іграх Воїнів 2022 року.

  Юлія Лапутіна наголосила, що спортсмени, які не потраплять до української збірної, будуть долучені до розгалуження системи ветеранського спорту.

  «Ми хочемо, щоб спорт ветеранів став цілою мережею відновлення Захисників і Захисниць, які зазнали поранень. Тому започатковано ветеранський спорт як окремий вид спорту, – розповіла Юлія Лапутіна. – У планах – створити загальнонаціональну мережу спортивних осередків для ветеранів і членів їхніх родин, щоб усі вони залучалися до процесу відновлення та психологічної реабілітації. Бо спорт – це активність, яка підтримує життя, яка надихає і розвиває людину».

  Міністр зауважила, що до системи планується залучати центральні органи виконавчої влади та місцеве самоврядування.