• In English
 • Юлія Лапутіна: Роль історичної пам’яті у захисті нацбезпеки - інструмент нашої перемоги
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 05 липня 2021 року о 14:47

  Роль історичної пам’яті у захисті нацбезпеки - інструмент нашої перемоги ,над яким мають працювати органи державної влади, історики, громадськість. Про це Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна заявила під час перебування на горі Карачун, де проходить фестиваль «Донеччина зустрічає своїх захисників».

  «Ветерани-захисники України – найкращий приклад громадянської ідентичності у суспільстві. Найрезультативнішою протидією гібридній інформаційній війні є формування громадянської ідентичності через національну свідомість. Це – правильний шлях, яким можна досягти стійкості в суспільстві», – зазначила Юлія Лапутіна.

  Міністр у справах ветеранів переконана, що українська зброя проти ворога – історична правда і велика любов до своєї країни.

  «Сьогодні ми відходимо і ламаємо радянські стереотипи вшанування пам’яті. Захисники загинули за Україну. Вони мріяли бачити її вільною, сильною, процвітаючою. Пріоритет Мінветеранів – розвиток ветерана як активного представника українського суспільства, який є взірцем мужності, патріотизму, розвитку громад та України», – зазначила Міністр.

  Юлія Лапутіна також відзначила, що нарешті вперше державна ветеранська політика прописана в бюджетній декларації України.


  Довідково 

  Фестиваль «Донеччина зустрічає своїх захисників» проходитиме з 3 по 6 липня на горі Карачун. У рамках фестивалю створена своєрідна платформа для зустрічі та спілкування ветеранів АТО/ООС, волонтерів, людей, які звільняли міста від бойовиків і продовжують захищати Україну зараз. У програмі фестивалю - історичні лекції, відпрацювання навичок поводження зі зброєю, заняття з самооборони, майстер-клас зі стрільби з лука, заняття з протимінної безпеки, виставка техніки, виступи військовослужбовців і акустичний концерт.