• In English
 • Юлія Лапутіна: Мінветеранів вдячне Посольству Королівства Данія за допомогу та посилення співпраці у реабілітації та підтримці захисників України
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 26 липня 2021 року о 09:54

  Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна провела зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Данія в Україні Оле Егбергом Міккельсеном щодо поглиблення співпраці в сфері підтримки ветеранів.

  На заході були присутні також заступник Міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Олексій Ілляшенко та Аташе з питань оборони Посольства Королівства Данія в Україні Фелікс Еббестад.

  На початку зустрічі Юлія Лапутіна привітала Оле Егберга Міккельсена в Мінветеранів та висловити зацікавленість у посиленні діалогу з Королівством Данія. Вона висловила вдячність за міцну підтримку Посольства непохитної позиції Королівства Данія в підтримці незалежності України, її територіальної цілісності та суверенітету; сприянні ефективному діалогу з урядовими установами, наданні гуманітарної допомоги в галузі медицини, а також за важливу та цінну підтримку, яку надає Королівство Данія Збройним Силам України у програмах НАТО та в рамках Фонду миру та стабілізації.

  Міністр поінформувала пана Посла про основні стратегічні цілі Мінветеранів, висловила зацікавленість у поглибленні міжнародного співробітництва в рамкам ініціатив та проектів, які наразі веде Міністерство. Зокрема, у розробці Єдиного державного реєстру ветеранів війни, впровадженні Системи інформаційних сервісів «е-Ветеран», створенні Українського ветеранського фонду, переходу ветеранів війни з військової кар’єри до цивільного життя, сприянні підприємницьким ініціативам ветеранів «Захист, розвиток, добробут», розвитку ветеранського спорту.

  Юлія Лапутіна зазначила, що Мінветеранів зацікавлене в ознайомленні з досвідом діяльності Центра ветеранів Данії та започаткуванні з ним двостороннього співробітництва. Він є підрозділом Збройних сил Данії, що надає послуги дійсним та колишнім військовослужбовцям. У складі Центру 4 структурних підрозділів: штаб, центр знань, департамент консультування та реабілітації, а також департамент військової психології. Центр функціонує як єдине вікно для підтримки військовослужбовців, ветеранів та членів їх родин, та працює по усій території Данії.

  Своєю чергою Надзвичайний та Повноважний Посол Оле Егберг Міккельсен висловив вдячність українській стороні за зустріч та можливість детальніше ознайомитись з пріоритетними напрямами роботи Мінветеранів особисто від Міністра. Разом з Аташе з питань оборони Феліксом Еббестадом вони зазначили про окремі напрями співпраці Мінветеранів з Центром ветеранів Данії, представили попередню модель двостороннього співробітництва та дійшли домовленостей щодо наступних зустрічей.

  Юлія Лапутіна висловила вдячність представникам Королівства Данія за продуктивну зустріч, підтримку та можливості посилення співпраці у реабілітації та підтримці захисників України. Вона запросила взяти участь в роботі IV Міжнародного ветеранського форуму, який відбудеться 22 серпня 2021 року в м. Києві з нагоди 30-річчя Незалежності України, а також виступити під час панельної зустрічі «Національна стійкість країни. Ветерани. Міжнародний досвід».