• In English
 • Юлія Лапутіна: Мінветеранів шукає додаткові можливості для забезпечення ветеранів житлом
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 07 липня 2021 року о 18:16

  Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час відвідин музею АТО у м. Рубіжне в рамках робочої поїздки на Луганщину заявила, що Міністерство шукає додаткові можливості для забезпечення ветеранів житлом.

  Міністр ознайомилась з військовою експозицією музею, що розташований на базі Рубіжанського індустріально-педагогічного технікуму, де навчаються та працюють ветерани.

  Саме цей навчальний заклад готує фахівців затребуваних сьогодні на ринку праці спеціальностей - будівельників, фахівців з ремонту побутової техніки, зварювальників.

  Військову експозицію музею тут створив ветеран АТО Андрій Трощий, колишній військовий 80-ї окремої десантної штурмової бригади, який після проходження служби повернувся працювати сюди викладачем.

  Наразі у музеї понад 200 експонатів – заряди різного калібру, прапори військових підрозділів та добровольчих батальйонів, уламки снарядів, військове обладнання. Музей постійно поповнюється новими експонатами, які привозять побратими та волонтери.

  Під час зустрічі, з представниками міської Спілки ветеранів АТО, яка відбулася в музеї, ветерани порушили питання прозорості черги на житло та питання працевлаштування ветеранів з інвалідністю.

  «На жаль, бюджет Мінветеранів недостатній і питання забезпечення ветеранів житлом проблемне. Так, цього року Уряд виділить кошти на забезпечення житлом 242 ветеранів з інвалідністю, 190 ветеранів, які мають статус внутрішньо переміщених осіб. Звичайно, цього недостатньо, тому ми шукаємо можливості для співфінансування житлових програм. Також Уряд схвалив Концепцію держпрограми забезпечення житлом захисників України на період до 2025 року. Цим рішенням Кабмін розпочав впровадження нових сучасних механізмів забезпечення житлом учасників бойових дій», - сказала Юлія Лапутіна.

  Юлія Лапутіна також вручила Андрію Трощию Подяку від Мінветеранів та висловила йому слова вдячності за захист суверенітету та територіальної цілісності України, а також за активну участь і внесок у розбудову громади.