• In English
 • Юлія Лапутіна: Ми маємо завжди пам’ятати, завдяки кому живемо у вільній Україні, і бути гідними захисників-добровольців, які віддали за це свої життя
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 12 березня 2021 року о 19:09

  Ми маємо завжди пам’ятати, завдяки кому живемо у вільній Україні, і бути гідними захисників-добровольців, які віддали за це свої життя. Про це Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна сказала під час онлайн-марафону, присвяченого Дню Добровольця, який сьогодні проходить у Київському міському палаці ветеранів.

  «Пишаюся українцями, які, не дзважаючи на власні життєві обставини, одного дня добровільно пішли захищати свою країну. Завдяки їм ми змогли дати відсіч російській агресії в умовах, коли була майже зруйнована українська армія, а Росія активно інфільтрувала в наші державні органи своїх агентів впливу. Проте вони не врахували одного, що українська нація здатна бути надзвичайно згуртованою і єдиною, коли є наступ на національну ідентичність і свободу. Вчинок захисників-добровольців, які з Майдану поїхали захищати країну на Схід, найкращий тому приклад», - зазначила Юлія Лапутіна.

  Міністр також підкреслила, що пам'ятати про тих, хто загинув, і підтримувати живих захисників - обов’язок українського суспільства.

  «Завдання держави, створити умови для переходу з військової кар’єри на цивільне життя. Захисники мають мати можливість пройти необхідну реабілітацію та стати активними членами суспільства та громад, укріплювати нашу єдність та робити його сильнішим», - зазначила Юлія Лапутіна.

  Міністр відзначила, що презентований на онлайн-марафоні американський посібник із лікування військовослужбовців із черепно-мозковою травмою, перекладений українською мовою, допоможе в практичній роботі фахівцям, які допомагають ветеранам пройти реабілітацію після отриманих травм та поранень.

  «Мінветеранів вивчає світовий досвід з реабілітації, який інтегруватимемо в наші українські реалії. Наразі ми працюємо над запровадженням єдиної державної системи психологічної реабілітації. Сподіваюся, що все буде робитися державою разом з громадянським суспільством. Адже питання ветеранів - це питання зміцнення національної безпеки та країни в цілому», - сказала Юлія Лапутіна.