• In English
 • Юлія Свириденко: Застосування міжнародними донорами підходу «Допомога Україні зсередини України» стимулює зростання економіки нашої країни
  Міністерство економіки України, опубліковано 27 січня 2024 року о 13:03

  Замовлення іноземними партнерами гуманітарної допомоги чи обладнання для України в українських виробників робить доставку допомоги швидшою, дешевшою, ефективнішою та стимулює зростання економіки країни. Про це пише Перший віце-прем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко у своїй колонці для Kyiv Independent.

  «Такий підхід покращує ефективність донорської допомоги Україні у трьох напрямках. По-перше, залучення українських виробників гарантує, що українці матимуть роботу, бюджет — додаткові податки, а реципієнти допомоги отримають товари, до яких вже звикли. Найважливіше — до 40% грошей, витрачених на виробництво всередині країни, опісля повертаються у бюджет у вигляді податків і зборів. А це додаткова можливість підтримувати наш сектор безпеки та оборони», — зазначає в колонці Юлія Свириденко.

  Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки України навела приклад замовлення Швейцарією всюдиходів Богун-2 у київської компанії QUADRO INTERNATIONAL для потреб ДСНС, замовлення Данією шкільних автобусів для громад Дніпропетровської, Харківської та Миколаївської областей у чернігівського заводу «Еталон». Ще один приклад — Всесвітня продовольча програма ООН (WFP) передала Харківській області три машини для підготовки ґрунту для розмінування, які придбали у місцевого харківського виробника. Юлія Свириденко навела підрахунки — одна така машина коштує 5,6 мільйона гривень. Відповідно сумарно від закупівлі цих трьох машин, приблизно до 7 мільйонів гривень повернеться у бюджет у вигляді податків.

  Загалом застосування підходу «допомагай Україні зсередини країни» дозволило забезпечити роботою тисячі людей на підприємствах, що отримали замовлення та у суміжних секторах, які забезпечували необхідні компоненти для втілення цього замовлення. Відтак Уряд зацікавлений у нарощенні такого підходу, адже це сприятиме економічній самозарадності України.