• In English
 • Юлія Свириденко представила бачення розвитку економіки України на Ukraine Recovery Conference
  Міністерство економіки України, опубліковано 22 червня 2023 року о 22:29


  Оновлено

  21 червня Перший віце-прем’єр-міністр — Міністр економіки Юлія Свириденко представила бачення відновлення та розвитку України на Ukraine Recovery Conference у Лондоні. Візія визначає пріоритетні цілі для економічного зростання, гарантування безпеки та реалізації людського потенціалу. Визначено ключові передумови та комплекс внутрішніх реформ, необхідних для швидкого відновлення та залучення інвестицій. 

  “Конференція у Лондоні — великий крок до нашого відновлення та подальшого зростання. Важливо сформулювати чітке, спільне бачення того, як розвиватиметься Україна. Наш пріоритет — відновлення критичної інфраструктури, зруйнованих будинків, шкіл і лікарень. Та окрім цього — розвиток наших стратегічних секторів. Це вкрай важливо для сталого зростання України та задоволення світового попиту на енергію, продовольство, критично важливі матеріали та високотехнологічну продукцію. З реципієнта міжнародної допомоги Україна має перетворитися на ключового контриб'ютора вільного світу”, — зазначила Юлія Свириденко.

  Ринок відновлення України у наступні 20 років ми оцінюємо у понад $500 - 900 млрд. Окрім того, заміщення російського та китайського експорту відкриває доступ до ринку обсягом понад $200 млрд на рік.

  На конференції у Лондоні та зустрічах з інвесторами також були представлені вже розроблені інвестиційні проекти у ключових секторах вартістю $66,6 млрд, реалізація яких може розпочатися найближчим часом та після перемоги України.

  Визначати розвиток України найближчими роками будуть 9 напрямків: 

  1. Наймасштабніше будівництво століття. Відновлення України потребуватиме розвитку локального виробництва будівельних матеріалів та обладнання. У сфері будівництва та інжинірингу поточний інвестиційний портфель складається з 32 проектів вартістю $30,8 млрд.
  2. Розвиток енергетики, зокрема виробництво “зеленої” енергії для внутрішніх потреб та експорту до ЄС. Окрім електроенергії Україна вироблятиме “зелений” водень, а відходи агропромисловості використовуватимуться для виробництва біометану. Зростання галузі також стимулюватиме виробництво необхідного обладнання та забезпечить “зелений” індустріальний перехід. В енергетичній сфері поточний інвестиційний портфель складається з 36 проектів вартістю $25 млрд.
  3. Україна стане гарантом глобальної продовольчої безпеки й забезпечить постачання продовольства для 600 мільйонів людей у світі. Водночас зросте технологічна складова виробництва — забезпечимо глибоке перероблення понад 50% продукції та повне використання відходів. Інвестиційний портфель: 18 проектів вартістю $700 млн.
  4. Інтеграція в інфраструктуру ЄС. Україна має переорієнтувати транспортні потоки з пострадянської на транс'європейську мережу, а також модернізувати їх. Інвестиційний портфель: 30 проектів вартістю $6,5 млрд.
  5. Видобування корисних копалин, критичних мінералів та виробництво продуктів з них. Україна має найбільші в Європі запаси літію, титану та значні поклади інших копалин, необхідних у виробництві акумуляторів, електротранспорту та іншої техніки, а також забезпечення паливом атомних електростанцій. Інвестиційний портфель: 10 проектів вартістю $3,6 млрд.
  6. Лідерство в “зеленому” індустріальному переході. Україна вироблятиме “зелену” сталь, алюміній та добрива без використання вугілля та природного газу. Використання екологічного транспорту, у першу чергу річкового та залізничного, стане активнішим.
  7. Стимулювання стартапів і підприємництва. Індустріальний розвиток України потребуватиме нових технологічних рішень, що у поєднанні з цифровізацією економіки стане стимулом розвитку IT та R&D секторів.
  8. Забезпечення професійного то соціального розвитку для кожного. Ми створимо умови для повернення наших громадян та комфортного життя в Україні.
  9. Гарантування внутрішньої безпеки та захист східного кордону НАТО. Безпеку України гарантуватиме потужна армія з понад 500 000 військових, а також розвинений оборонний сектор.

  Розвиток ключових секторів дозволить досягти мети у $1 трлн ВВП. Економічне зростання забезпечить потреби оборони та соціальної сфери, освіти та медицини, без критичного навантаження на державний бюджет.

  Ключовими передумовами для відновлення України та залучення інвестицій є вступ до НАТО та ЄС. Повноправне членство в цих об’єднаннях гарантуватиме нашу безпеку, доступ до великих ринків та закріпить інституційні реформи.

  Одночасно з рухом до ЄС та НАТО, Україна зосередиться на внутрішніх трансформаціях, щоб стати найкращою країною для ведення бізнесу в регіоні. Ключові реформи реалізовуватимуться у сферах ефективного врядування, покращення бізнес-клімату, доступу до капіталу та фіскальної політики, а також забезпечення людського потенціалу та функціонування сучасного ринку праці.

  У наступні дні візиту до Лондона Юлія Свириденко продовжить двосторонні та багатосторонні зустрічі з інвесторами та міжнародними партнерами для узгодження подальшої реалізації проектів у ключових секторах.