Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко 18 вересня провела зустріч з італійською делегацією на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Італії в Україні Карлом Формозою. Однією з основних тем зустрічі стала Конференція з відновлення України (URC-2025), яка пройде у 2025 році в Італії.
У зустрічі також взяли участь заступники Міністра Олексій Соболев, Володимир Кузьо, Тетяна Бережна, Андрій Телюпа, з італійської сторони – Спеціальний посланник Міністра закордонних справ Італії з питань відбудови та зміцнення стійкості України Давіде Ла Чечіліа та Другий секретар Посольства Італійської республіки в Україні Стефано Мозер.
Юлія Свириденко подякувала італійській делегації за вагому допомогу та рішення стати співорганізатором наступної Конференції з відновлення України.
«URC-2025 стане вже четвертою подібною конференцією за час повномасштабного вторгнення. URC — це один із найбільш ефективних інструментів для консолідації міжнародної підтримки у питаннях відновлення України. На останньому URC у Берліні нам вдалося досягти конкретних результатів — країни-учасники отримали змогу синхронізувати бачення відбудови України, а загальна сума укладених проектів та міжнародних угод становила понад 16 млрд євро», - зазначила Юлія Свириденко.
За її словами, Уряд вже створив організаційний комітет URC-2025 та готовий спільно з італійськими колегами працювати над організацією майбутньої конференції.
Українська сторона акцентувала на необхідності більш тісної координації з мультидонорською координаційною платформою, активній участі у майбутній конференції Консультативної ради бізнесу, яка була створена на URC-2024, участі українських компаній у заходах конференції тощо.
Одним із ключових завдань підготовки до URC-2025 має стати розширення ініціатив, які були запущені в Берліні, наприклад, SME Alliance та Skills Alliance, а також презентація конкретних результатів їх реалізації.
Також учасники зустрічі обговорили питання залучення інвесторів у проекти з відновлення України. Уряд запросив італійські компанії вивчити інвестиційні можливості та розширювати свою присутність у пріоритетних галузях економіки.
Крім того, українська сторона подякувала італійському Експортно-кредитному агентству SACE за надання технічної допомоги українському «Експортно-кредитному агентству» (ЕКА). Україна розраховує на подальший розвиток співпраці між ЕКА обох країн, включно з подальшою фінансовою підтримкою українського ЕКА.