Юлія Свириденко обговорила з ЄБРР хід реформи корпоративного управління та підготовку до URC2025

Міністерство економіки України, опубліковано 11 червня 2025 року о 10:52

Питання розширення співпраці, реалізацію реформи корпоративного управління та підготовку до Конференції з відновлення України обговорили під час зустрічі в Києві Перший віце-прем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко та віце-президент ЄБРР з питань політики та партнерств Марк Боуман.

У зустрічі також взяли участь перший заступник Міністра економіки Олексій Соболев, заступники Міністра Андрій Телюпа, Тетяна Бережна, Ігор Безкаравайний та керуючий директор ЄБРР в Україні та Молдові Арвід Тюркнер.

Юлія Свириденко подякувала Європейському банку реконструкції та розвитку за вагомий внесок у відновлення та розвиток української економіки.

«ЄБРР є одним з найбільших інституційних інвесторів України. Наші партнери погодилися ще активніше долучатися до реформи корпоративного управління, прозорої приватизації та залучення приватних інвестицій. На цьогорічній Конференції з відновлення України (URC2025) в Римі Банк планує підписати низку нових угод і представити додаткові фінансові інструменти для українських підприємств, зокрема малого й середнього бізнесу. Упевнена, що попереду в нас ще більше спільних проектів, які зміцнять економіку й прискорять її відновлення», — зазначила Юлія Свириденко.

Однією з основних тем зустрічі стала підготовка до Конференції з відновлення України (URC2025), яка пройде в липні у Римі. Українська сторона під час цього заходу зокрема сподівається на оголошення нових програм в рамках Ukraine Investment Framework.

ЄБРР залишається одним із ключових партнерів у межах Ukraine Investment Framework і активно взаємодіє з приватним сектором. Завдяки гарантіям Європейської комісії, які знижують ризики для банків та міжнародних фінансових установ, уже реалізується низка довгострокових проектів з відновлення.

За словами Юлії Свириденко, ці інструменти довели свою ефективність — вони допомогли залучити фінансування для малого та середнього бізнесу, а також для проектів у сфері зеленої енергетики. В Україні вже стартували кілька масштабних ініціатив, і ми очікуємо, що найближчим часом їхня кількість лише зростатиме.

Сторони наголосили на важливості спільних зусиль зі створення фондів прямих інвестицій, зокрема у таких секторах як енергетика, промисловість, критичні корисні копалини та інших. Ця робота вже ведеться, зокрема ЄБРР активно співпрацює зі світовими інституціями розвитку для подальшої мобілізації фінансування в реальний сектор української економіки.

На зустрічі підіймалася і тема співпраці в програмах забезпечення українців доступним житлом. Йдеться про розширення фінансування єОселя, запуск проектів доступного житла з приватним сектором, а також затвердження стандартів для житлово-будівельних компаній та роботу над ефективними механізмами страхування для зниження ризиків у галузі будівництва та іпотечного ринку.

Юлія Свириденко також попросила ЄБРР розглянути можливість посилення спільної роботи в реалізації реформи управління державним майном та пришвидшення приватизації. Україна зараз досліджує шляхи спрощення приватизаційних процесів і розраховує на підтримку партнерів.