• In English
 • Юлія Лапутіна взяла участь у засіданні членів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 26 жовтня 2023 року о 17:28

  Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна взяла участь у засіданні членів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Засідання відбулось у Полтавській області у форматі відеоконференції. Спільно із заступником Керівника Офісу Президента України Олексієм Кулебою, очільниками міністерств, центральних органів виконавчої влади, керівництвом області та представниками територіальних управлінь, установ та організацій, Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна обговорила нагальні питання формування та розвитку ветеранської політики в Полтавській області.

  У своєму виступі Юлія Лапутіна презентувала інфраструктуру нової ветеранської політики, що наразі впроваджується на усіх рівнях – загальнодержавному, рівні області і безпосередньо в громадах, куди будуть повертатись ветерани. Особливий акцент Міністр зробила на участі Полтавської області в пілотному проекті Мінветеранів щодо запровадження інституту помічника ветерана. На обласному рівні визначено 10 територіальних громад, які долучені до участі у програмі: Полтавська, Решетилівська, Кобеляцька, Миргородська, Глобинська, Кременчуцька, Лубенська, міські Пирятинська і Котелевська та селищна Шишацька.

  На даний час реалізація проекту вже розпочалася і кандидати на посаду помічника ветерана подають свої заявки через платформу е-Ветеран. Кандидати проходитимуть навчання в Центрах ветеранського розвитку, які, за підтримки Мінветеранів, вже розпочали свою діяльність на базах Полтавського державного медичного університету та Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

  «Головним завданням держави на сьогодні є забезпечення підготовки повернення після перемоги ветеранів до цивільного життя, їх ресоціалізації та реінтеграції в громаду», – наголосила Юлія Лапутіна.

  Нагадуємо, пілотний проект Мінветеранів щодо запровадження інституту помічника ветерана впроваджується у 10 регіонах України – Вінницькій, Закарпатській, Дніпропетровській, Київській, Львівській, Сумській, Миколаївській, Полтавській, Харківській областях та місті Києві. Опис проекту, а також форма подачі заявки на участь у відборі за посиланням.