• In English
 • Європейське оборонне агентство зацікавлене у розширенні співпраці з Україною
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 23 листопада 2018 року о 18:31

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Виконавчим директором Європейського оборонного агентства Хорхе Домеком у Києві.

  Сторони обговорили низку важливих питань у рамках співпраці України з Європейським оборонним агентством. Зокрема, йшлося про поглиблення військової та технологічної співпраці з ЄС у сфері кібербезпеки та протимінній діяльності, питання участі України у спільних військових і цивільних операціях ЄС та перспективи участі у проектах Постійного структурованого співробітництва у сфері безпеки і оборони ЄС (PESCO).

  Хорхе Домек висловив готовність розглядати пропозиції української сторони задля активізації практичної роботи за окремими напрямами. «Наразі маємо чотири напрями співпраці з українською стороною. Враховуючи ваш досвід та нагальну потребу розвивати оборонний сектор, пропоную подавати пропозиції та розширювати сфери співпраці, які були б взаємовигідними для обох наших сторін», – підкреслив Хорхе Домек.

  Своєю чергою Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Україна зацікавлена продовжувати активну співпрацю з ЄС, зокрема, у рамках PESCO. За словами Віце-прем’єр-міністра, попри вже наявний позитивний досвід участі підрозділів Збройних Сил України у бойових тактичних групах ЄС та інших спільних проектах, українська сторона зацікавлена у розширенні співпраці у сферах кібербезпеки, протимінній діяльності та навчальних програмах для військовослужбовців тощо.

  «Європейське оборонне агентство – це перспективна платформа для зміцнення наших військових та цивільних потужностей, переконана, що успіх і перспективи нашої співпраці залежить від обох сторін», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

  Обговорюючи питання кібербезпеки, Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що проти України ведеться гібридна війна по всіх напрямах, включаючи і кіберпростір. З великою ймовірністю очікуємо на втручання Росії у майбутні президентські та парламентські вибори 2019 року. Відтак питання кібербезпеки набувають особливого значення для України», - сказала вона. «Зважаючи на сучасні виклики, нам необхідно взаємодіяти в новому інтегрованому форматі з усіма зацікавленими державами-членами ЄС. Вітаю інтерес Європейського оборонного агентства і сподіваюся на підтримку», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

  Довідково

   Європейське оборонне агентство — агентство Європейського Союзу, яке є органом загальної зовнішньої політики і політики безпеки, засноване 12 липня 2004 року. Рада Європейського Союзу створила агентство для підтримки держав-членів у їхніх зусиллях щодо вдосконалення європейського оборонного потенціалу в галузі кризового управління, європейської безпеки та оборонної політики.  Головними функціями організації є розвиток оборонного потенціалу, сприяння європейському співробітництву в галузі озброєння, створення конкурентоспроможного європейського ринку військового обладнання, підвищення ефективності європейських оборонних досліджень і технологій. У 2015 році між Україною та Європейським оборонним агентством було підписано Адміністративну угоду, яка дала можливість нашій державі брати участь у проектах під егідою Європейського оборонного агентства.

  Європейське оборонне агентство зацікавлене у розширенні співпраці з Україною Європейське оборонне агентство зацікавлене у розширенні співпраці з Україною Європейське оборонне агентство зацікавлене у розширенні співпраці з Україною