• In English
 • Євроінтеграційний процес стає питанням також і безпекової політики України, - Тарас Качка
  Міністерство економіки України, опубліковано 10 вересня 2021 року о 15:38

  Для розвитку української економіки, публічної політики і адміністрування важливим є усвідомлення, що євроінтеграційні процеси перестали бути суто політичним акцентом. Крім політичного вибору – це також стає питанням і безпекової політики України, тобто можливістю витримати будь-які виклики, далі розвиватися і гарантувати благополуччя людей.

  Таку думку 10 вересня висловив заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка під час Міжнародної науково-практичної конференції «30 років незалежності України: досягнення, виклики, перспективи» за організації Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

  Конференція присвячена аналізу й осмисленню трьох десятиліть Незалежності України у контексті розвитку вітчизняного парламентаризму в умовах сучасних викликів. Участь у заході взяли представники наукових установ України та Польщі, Апарату Верховної Ради України, експерти галузі.

  «На глобальному рівні безпекова конкуренція дедалі більше набуває економічних викликів, зокрема, через створення торгових бар’єрів, допуск або недопуск інвестицій тощо. Як видно із торгової статистики, частка торгівлі України з країнами СНД з 2011 року скоротилася з майже 40% до 15% в загальному торговому обороті країни. Натомість лише з ЄС торгівля займає більше 40% і ця тенденція зберігається. Тож у наступне 10-річчя економічна політика і дотичні політики, такі як кліматична або регуляторна, ставатимуть основою для побудови безпекових альянсів», - зазначив заступник Міністра Тарас Качка.

  Він додав, що всі глобальні саміти, які відбудуться цієї осені, будуть піднімати питання торгово-економічних політик, економічної безпеки, забезпечення благополуччя людей. Так, на Саміті ООН з продовольчих систем питання глобальної торгівлі і економічних чинників для подолання голоду і досягнення інших цілей сталого розвитку будуть розглядатися з різних боків різними стейкхолдерами.

  «Ми бачимо багато перетинань між економікою, безпекою та іншими сферами глобальної політики, і за цими напрямами немає консолідованої точки зору. Зараз мова йде про вироблення нового наративу і Україні, маючи свій унікальний досвід, цей наратив слід поширювати, відстоювати та будувати союзи і альянси з ЄС», - підкреслив Тарас Качка.

  Зокрема, під час заходу були підняті такі питання, як перспективи парламентаризму в сучасних умовах, здобутки України у державному будівництві та націотворенні, сучасні виклики незалежності України та забезпечення національної безпеки, реалізація політики регіонального розвитку в умовах децентралізації влади, європейська та євроатлантична інтеграція України в умовах глобальних викликів та інші.