• In English
 • Євген Нищук: Соціальні ініціативи у яких реалізовуватимуться мрії та ідеї Героїв Небесної Сотні - це продовження дослідження сучасного українського героя
  Міністерство культури України, опубліковано 17 грудня 2018 року о 18:37

  17 грудня в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану, у відновленому Будинку Профспілок відбулась зустріч «Ми не забули!», організована ГО «Родина Героїв Небесної Сотні». Мета події познайомити і об’єднати однодумців, які мають намір розробляти власні напрацювання у вшануванні пам’яті Героїв Небесної Сотні або долучатися до впровадження Відзнак на їх честь.

  Міністр культури України Євген Нищук наголосив на важливості збереження пам’яті Героїв Небесної Сотні, ініціюванні конкретних дій щодо увічнення пам’яті Героїв, переломних віх в сучасній історії України та вихованні на цих прикладах молодого покоління, використовуючи всі засоби та можливості мистецтва.

  «Увічнення пам’яті кожного із Героїв Небесної Сотні, які жертовно віддали свої життя за прагнення всіх людей України до свободи та відстояли гідність нашого народу, є надзвичайно важливою місією. Щороку з’являється все більше інформації про особистість кожного з них - де навчалися, які прагнення та мрії мали, що любили, про що мріяли. Поступово виникло прагнення втілити ідеї Героїв у життя, щоб їх мрії і дії продовжувались у справах живих – саме так з’явився проект «Відзнаки Героїв Небесної сотні», - говорить Євген Нищук.

  «Вшановувати пам’ять Героїв Небесної Сотні через втілення соціально вагомих проектів та конкурсів у яких реалізовуватимуться мрії та напрацювання Героїв. Все це необхідно розповідати наступним поколінням, які не були свідками цих важливих подій, які будуть сприймати це вже як легенду – якими насправді були наші Герої. Зможуть ще глибше відчути їх історії та продовжуватимуть їхню справу – це завдання, які ми ставимо сьогодні для себе. І сьогоднішня наша зустріч це продовження дослідження сучасного українського героя та пошук нових форм збереження і увічнення їх пам’яті».

  Євген Нищук запевнив, що Міністерство культури України і надалі підтримуватиме співпрацю з громадськими організаціями Родин Героїв Небесної Сотні з метою втілення подібних проектів в життя та надаватиме підтримку в їх реалізації.

  Учасниками зустрічі стали представники громадських об’єднань, освітніх закладів, органів місцевої влади зі Львова, Тернополя, Вінниці, Полтави, Луцька. У рамках події відбулась презентація проекту Відзнаки Героїв та переможців Відзнаки на честь Юрія Тарасовича Вербицького.