• In English
 • Євген Нищук провів зустріч з керівниками закладів культури Херсонщини
  Міністерство культури України, опубліковано 19 березня 2019 року о 18:06

  Під час робочої поїздки до Херсонщини Міністр культури України Євген Нищук поспілкувався з керівниками закладів культури регіону стосовно основних проблемних питань розвитку  мистецьких закладів краю, у тому числі в умовах проведення реформи децентралізації та створення спроможних об’єднаних територіальних громад.

  Міністр культури  Євген Нищук наголосив на важливості проведення подібних зустрічей, які дають можливість дізнатись про реальний стан справ в закладах культури регіону, обмінятися думками та  дійти згоди щодо вирішення актуальних питань, які турбують працівників галузі певного краю.

  Зокрема, Міністр культури зазначив, що наразі заклади культури виступають центром об’єднання та згуртування громад.

   «Об’єднання навколо заводів або ГЕС вже давно в минулому, тепер села та містечка можуть об’єднуватись навколо  сучасного та багатофункціонального культурного центру. Гарним фактором розвитку регіону  також може стати культурно-історична складова, традиційні для регіону ремесла чи види мистецтва», - говорить Євген Нищук.

  Серед важливих інструментів для забезпечення розвитку регіону Міністр культури відзначив новостворені інституції  - Український культурний фонд та Український інститут книги, які шляхом грантів надають фінансову підтримку мистецьким проектам незалежно від права власності чи підпорядкування.

  «За  даними 2018 року, 8 проектів саме з Херсонської області отримали підтримку Українського культурного фонду загальним обсягом на 2 200 000 гривень. Серед таких проектів – мистецький проект «Кам‘яні вишиванки Нової Каховки», який має на меті реставрацію цих прекрасних об’єктів архітектури та їх популяризацію. «Кам‘яні вишиванки» – це унікальна техніка кам’яного орнаменту на будівлях Херсонщини, більше того, це певна візитівка регіону. Якщо говорити про Інститут книги, то  потрібно слідкувати за конкурсами на поповнення бібліотечних фондів і робити замовлення на постачання тих книжок, до яких є цікавість у ваших читачів. Минулого року, вперше за довгий час, було передбачено поповнення бібліотечних фондів на рекордну суму – близько 120 мільйонів гривень. Інститут книги також представляє Україну на престижних книжкових ярмарках світу, таких як Франкфуртський та Лондонський книжковий ярмарки, Паризький книжковий салон тощо. Наші ілюстратори та автори отримують на фестивалях високі нагороди, адже наші книжки цікаві не лише за змістом, а й за графічним наповненням», –  відзначив Євген Нищук.

  Під час зустрічі учасниками також порушувалися питання умов отримання грантової підтримки для реалізації регіональних культурних та мистецьких проектів, врегулювання на державному рівні процесів, пов’язаних із збереженням та розвитком об’єктів культурної спадщини краю, убезпечення  від закриття закладів культури та збереження мережі мистецьких освітніх закладів.