• In English
 • Ярослав Демченков обговорив з представницею Посольства Канади в Україні співпрацю для зміцнення стійкості енергосистеми
  Міністерство енергетики України, опубліковано 15 червня 2023 року о 17:35

  Заступник Міністра енергетики України Ярослав Демченков провів зустріч з директоркою з міжнародного розвитку Посольства Канади в Україні Ашлі Малруні.

  Заступник Міністра енергетики ознайомив представницю посольства з поточною ситуацією в енергетичній галузі, наголосивши, що об’єкти енергетичної інфраструктури продовжують зазнавати прицільних ворожих атак. Зокрема, російський теракт на Каховській ГЕС завдав величезних гуманітарних, екологічних збитків, а також мав безпосередній вплив на роботу енергосистеми.

  Ярослав Демченков подякував Канаді за допомогу українському енергосектору - 7 вантажів гуманітарної допомоги загальною вагою понад 25 тонн, а також підтримку нашої держави на політичному і міжнародному рівні. Він також відзначив провідну роль Канади у запровадженні санкцій щодо російського енергетичного сектору. Канада також разом з іншими державами-партнерами стала учасником альянсу, спрямованого на витіснення росії з міжнародного ринку ядерної енергії.

  Заступник Міністра енергетики наголосив, що росія використовує енергетичні ресурси, зокрема вуглеводні і ядерні технології, для впливу на інші держави і спрямовує свої зусилля, аби завадити глобальному «зеленому» переходу. Одним із наступних кроків міжнародної солідарності у протидії росії має стати виключення рф зі складу Міжнародного агентства з відновлюваної енергії (IRENA) - організації, яка уповноважена сприяти сталому використанню відновлюваної енергії. Україна вже виступила з відповідною ініціативою і розраховує на підтримку Канади у цьому питанні.

  Сторони також обговорили напрямки поглиблення двосторонньої співпраці в реалізації проектів з відновлення українського енергосектору, зокрема у галузі відновлюваної енергетики. Акцентувалося на перспективах напрямків, які дозволять децентралізувати генерацію та посилити стійкість української енергосистеми.