• In English
 • Ярмарки професій, майстер-класи та екскурсії — заклади профосвіти надали графіки профорієнтаційних заходів
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 03 березня 2021 року о 16:39

  Заклади професійно-технічної освіти готуються проводити для вступників різні профорієнтаційні заходи. Серед них — екскурсії, майстер-класи та конкурси. У школах також проводитимуть ярмарки професій та лекції про переваги профтехосвіти. Графіки таких заходів опубліковані сьогодні, 3 березня 2021 року, на сайті МОН у розділі «Вступ 2021: Профосвіта».

  «У травні розпочнеться активний етап вступної кампанії до профтехів. Ми раді бачити, що заклади вже зараз готуються до її проведення. Вони не тільки організовують Дні відкритих дверей, але й формують програму інших заходів для того, щоб зацікавити випускників шкіл. Наприклад, проводять квести, виставки, тижні професій. Також вони займаються комунікаційною діяльністю. Зокрема, розміщують інформаційні матеріали в школах, створюють рекламні кампанії в соціальних мережах, таких як Tik-Tok та Instagram, і навіть виступають на радіо та телебаченні. Крім цього, адміністрації не злякалися дистанційного режиму, вони сміливо перейшли в онлайн-формат: зробили онлайн-екскурсії до закладів, віртуальні 3D-тури майстернями», – розповів заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

  Графіки заходів містять усю необхідну інформацію: назву, дату та місце проведення, контактні дані особи від закладу. Кожен профтех самостійно визначив, які активності він буде проводити.

  Перелік профорієнтаційних заходів у регіонах:

  Вінницька область;

  Волинська область;

  Дніпропетровська область;

  Донецька область;

  Житомирська область;

  Закарпатська область;

  Запорізька область;

  Івано-Франківська область;

  Київська область;

  Кіровоградська область;

  Луганська область;

  Львівська область;

  Миколаївська область;

  Одеська область;

  Полтавська область;

  Рівненська область;

  Сумська область;

  Тернопільська область;

  Харківська область;

  Хмельницька область;

  Херсонська область;

  Черкаська область;

  Чернівецька область;

  Чернігівська область;

  м. Київ.

  «Для учнів такі заходи – чудова можливість ознайомитися з профосвітою в нових форматах, зрозуміти, що вона сучасна і готова відповідати їх потребам», – підсумував Ігор Гарбарук.

  Нагадаємо, що для закладів професійної освіти на сайті МОН оприлюднено лист-роз’яснення про те, як організувати навчання в період адаптивного карантину.